logo itpoint.cz

Léto s Oskarem pokračuje - Oskarta je rozšířena o službu zpětného volání

Oskar nabízí již svým zákazníkům předplacené služby Oskarta volání ze zahraničí pomocí zpětného volání, neúčtuje žádné sestavovací poplatky a zákazník platí jen to, co provolá.

Od minulého pátku mohou zákazníci předplacené služby Oskarta volat ze zahraničí. Oskarova nová služba zpětného volání umožňuje volat ze zahraničí do České republiky, ale také do jiného státu (např. z Itálie do Německa), za Oskarovy výhodné tarify.

Cena za odchozí hovory ze zahraničí je určována podle regionu, kde se volající nachází, a destinace, kam volá. Oskar neúčtuje sestavovací poplatky, zákazník tedy platí jen to, co provolá. Po první minutě volání je účtování po sekundách, stejně jako při vnitrostátním volání. Zákazníci předplacené služby Oskarta mohou SMS zprávy v zahraničí přijímat zdarma.

Tabulka vybraných cen

Odkud je voláno

Kam je voláno

Cena za minutu

Slovensko

Česká republika

30 Kč

Chorvatsko

Česká republika

40 Kč

Itálie

Česká republika

40 Kč

Řecko

Česká republika

40 Kč

Německo

Itálie

50 Kč

Při zpětném volání Oskarova ústředna sestavuje hovor na základě požadavku zákazníka. Pokud zákazník volá číslo 0776 123 456, stačí zadat *123*+420776123456# a potvrdit klávesou Odeslat. Během několika okamžiků Oskar zavolá nazpět a oznámí, že hovor bude spojen.

Pro nastavení služby stačí pouze zdarma aktivovat roaming pro Oskartu, a tím i zpětné volání. K tomu je možné využít samoobslužné telefonní menu OskarLinky vytočením *077 nebo Oskarovu samoobsluhu na Internetu. Zákazníci, kteří již mají roaming aktivovaný, získávají přístup k této službě automaticky.

Oskar také nabízí možnost volání zdarma ze zahraničí na zákaznický servis pomocí služby zpětného volání ve formátu *123*+420271177100#. Toto číslo je možné volat pouze z mobilního telefonu s Oskartou.

Více podrobností včetně aktuálního ceníku, seznamu doporučených roamingových partnerů a dalších informací najdete na www.oskarmobil.cz v sekci Oskarta, část Oskarta v zahraničí.

Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal prvním duálním mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz nejmodernější GSM sítě v České republice zahájil 1. března 2000 s označením služeb Oskar. Za prvních 15 měsíců komerčního provozu Oskar získal více než 500.00 zákazníků, což jej staví na přední pozici mezi operátory startujícími ze třetí pozice.

Český Mobil patří do skupiny telekomunikační společnosti Telesystem International Wireless (TIW). TIW je dynamicky se rozvíjející globální operátor mobilních telekomunikačních sítí s více než 4,8 miliony zákazníků po celém světě. Akcie TIW jsou kótovány na torontské burze ("TIW") a na burze Nasdaq ("TIWI").

TIW buduje panevropskou specializovanou digitální mobilní radiotelekomunikační síť (ESMR) prostřednictvím své dceřiné společnosti Dolphin Telecom. Kromě toho je TIW strategickým partnerem dvou mobilních operátorů v Brazílii. ClearWave, dceřiná společnost TIW působící ve střední a východní Evropě, je předním poskytovatelem mobilních služeb v Rumunsku a v březnu 2000 vstoupila na mobilní trh v České republice.

 www.oskarmobil.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 25. června 2001 - pondělí

Speciální nabídka videokonferencí Yealink