logo itpoint.cz

Licenci FWA dostanou všichni tři zájemci

Zatímco dosud byly licence využívány pro přístup k internetu, tentokrát je jednoznačně stanovena povinnost poskytovat jejich prostřednictvím veřejnou telefonní službu

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) akceptuje návrh řídícího výboru a udělí licence ke zřizování a provozování bezdrátových fixních telekomunikačních sítí FWA (Fixed Wireless Access) v pásmu 3,5 GHz všem třem žadatelům, kteří podali přihlášky do výběrového řízení. "Jsou jimi společnosti SkyNet, Eurotel Praha a Czech On Line," sdělil předseda ČTÚ David Stádník.

Oproti předchozímu přidělování licencí na FWA 3,5 GHz, které se uskutečnilo na přelomu let 1999 a 2000, se zásadně mění způsob využití tohoto frekvenčního pásma. Zatímco dosud byly licence využívány pro přístup k internetu, tentokrát je jednoznačně stanovena povinnost poskytovat jejich prostřednictvím veřejnou telefonní službu.

Budování a provozování sítí FWA má být podle telekomunikačního úřadu v zájmu posílení konkurenčního prostřední umožněno těm subjektům, kterým dosud nebyly přiděleny kmitočty pro zřizování a provozování pevných rádiových přístupových telekomunikačních sítí za účelem poskytování veřejné telefonní služby v pevné síti.

 Česká informační agentura

Článek ze dne 16. července 2001 - pondělí