logo itpoint.cz

Licenci na provoz UMTS by mohl Český Mobil získat v prvním stupni výběrového řízení, přestože se tendru původně rozhodl nezúčastnit

"Již 7. srpna, kdy měly být předloženy závazné přihlášky do prvního stupně, jsme Českému telekomunikačnímu úřadu v dopise vyjádřili ochotu vzít v úvahu případné změny oficiálních podmínek prvního stupně tendru, pokud by byly finančně výhodnější," sdělil tiskový mluvčí Českého Mobilu Igor Přerovský.

Licenci na provozování sítí mobilních telefonů třetí generace (UMTS) by mohla společnost Český Mobil dostat ještě v prvním stupni výběrového řízení, přestože se jej za původně stanovených podmínek rozhodla nezúčastnit. "Již 7. srpna, kdy měly být předloženy závazné přihlášky do prvního stupně, jsme Českému telekomunikačnímu úřadu v dopise vyjádřili ochotu vzít v úvahu případné změny oficiálních podmínek prvního stupně tendru, pokud by byly finančně výhodnější," sdělil tiskový mluvčí Českého Mobilu Igor Přerovský.

Takovou změnu podmínek by podle mluvčího představovala i změna splátkového kalendáře. "Z usnesení vlády ze 17. září je zřejmé, že ČTÚ bude ochoten o podmínkách pro udělení licencí v prvním stupni se zájemci dále vyjednávat. Proto očekáváme, že budeme kontaktováni a staneme se rovněž účastníky těchto jednání," vysvětlil Přerovský. V prvním kole tendru byly licence za pevnou cenu zhruba 6,7 miliardy korun nabídnuty stávajícím operátorům - Eurotelu, RadioMobilu a Českému Mobilu. Zatímco nejmladší operátor Český Mobil cenu neakceptoval a hodlal se zúčastnit až druhého kola, společnosti Eurotel a RadioMobil přihlášky do tendru odevzdaly. Zároveň však žádají o možnost splácet částku za licenci po dobu několika let, omezení celkového počtu udělených licencí na tři nebo možnost odepsat si náklady na získání licence z daní.

Vláda 17. září rozhodla udělit v letošním roce pouze tři namísto původně plánovaných čtyř licencí UMTS. Dále vzala na vědomí výsledky prvního stupně tendru, předaného jí Českým telekomunikačním úřadem. Zároveň uložila předsedovi ČTÚ dokončit jednání s předkladateli žádostí o podmínkách udělení licencí v prvním stupni a na základě výsledků tohoto jednání rozhodnout v součinnosti s řídícím výborem pro výběrové řízení o jejich udělení příslušným provozovatelům. Ve druhém stupni výběrového řízení, konaného formou aukce, mají být poté prodány případné zbývající licence do celkového počtu tří. Vláda zároveň posunula termín ukončení celého procesu z konce září na konec listopadu letošního roku.

 http://www.pointa.cz - Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 26. září 2001 - středa