logo itpoint.cz

Lipská továrna společnosti Siemens na výrobu telefonů získala cenu Nejlepší závod na sériovou výrobu 2001

Cena byla udělena v rámci soutěže o továrnu roku "GEO/Factory of the Year", což je iniciativa organizovaná týdeníkem "Produktion" ve spolupráci s konzultační firmou A.T. Kearney. Ocenění bude oficiálně uděleno na konferenci ve městě Schwäbische Gmünd v únoru roku 2002.

Továrna na výrobu telefonů, kterou provozuje divize Information and Communication Mobile (IC Mobile) společnosti Siemens v Lipsku, získala ocenění "Nejlepší závod na sériovou výrobu 2001". Cena byla udělena v rámci soutěže o továrnu roku "GEO/Factory of the Year", což je iniciativa organizovaná týdeníkem "Produktion" ve spolupráci s konzultační firmou A.T. Kearney. Jde o desátý ročník soutěže, během níž odborníci na výrobu vyhledávají a hodnotí výrobní firmy s nejvyšší výkonností na světě. Letošním nositelem ceny v kategorii "Nejlepší sériová výroba" se stala společnost Siemens. Ocenění bude oficiálně uděleno na konferenci ve městě Schwäbische Gmünd v únoru roku 2002.

Soutěž "GEO/Factory of the Year, kterou pořádají firma A.T. Kearney a týdeník “Produktion", je založena na velmi obsáhlém modelu hodnocení, který zahrnuje celkem 17 kategorií, 129 kritérií a více než 300 standardů. Tento model nezkoumá jen dosažené hospodářské výsledky, nýbrž také manažerské postupy a procesy, které za výsledky stojí. Soutěž je otevřena výrobním společnostem ze všech odvětvích ekonomiky, které mají alespoň 250 zaměstnanců nebo jejichž tržby přesahují 80 miliónů EUR.

Závod na výrobu telefonů společnosti Siemens v Lipsku byl nejvýše hodnocen zejména v oblastech "řízení výkonu" a "výrobní procesy a provozní logistika". Siemens byl vyhodnocen jako nejlepší sériový výrobce mezi zhruba 60 německými konkurenty. Ceremonie, během níž bude cena oficiálně udělena, proběhne na konferenci ve městě Schwäbische Gmünd 20. února 2002.

Továrna se soutěže letos zúčastnila potřetí. Hlavním důvodem byla příležitost porovnat její procesy a postupy s nejlepšími světovými výrobními závody v mnoha různých hospodářských odvětvích, a následně zavést různá zlepšení výrobních metod, které se v továrně používají.

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 17. prosince 2001 - pondělí