logo itpoint.cz

Loňské tržby společnosti GTS dosáhly 1,269 mld. Kč

Ve srovnání s rokem 1999, kdy celkové tržby činily 700 milionů Kč, to představuje téměř dvojnásobný nárůst ...

Tržeb ve výši 1,269 miliardy Kč dosáhla v loňském roce podle předběžných výsledků společnost GTS (GTS Czech Net, GTS Inec a
Dattel). Ve srovnání s rokem 1999, kdy celkové tržby činily 700 milionů Kč, to představuje téměř dvojnásobný nárůst. "Podle předpokládaných tržeb jsme nyní největším alternativním operátorem na českém trhu," řekla na dnešní tiskové konferenci mluvčí a manažerka marketingu GTS Marcela Roflíková.

Protože se jedná o předběžné neauditované tržby, není ještě známa výše zisku nebo ztráty. Jak Roflíková uvedla, společnost pravděpodobně čistý hospodářský výsledek za minulý rok nezveřejní, stejně jako nezveřejnila tržby za rok 1999. GTS je totiž stále ještě pouze marketingově-obchodním spojením tří firem, jejichž tržby se prezentují jako celek, ale zisky nebo ztráty nelze sčítat kvůli vzájemným obchodním vztahům. K právnímu sloučení GTS Czech Net, GTS Inec a Dattel a vzniku nové GTS Czech by mělo dojít do konce ledna.

Podíl hlasových služeb na loňských tržbách GTS činil 36 %. Podíl GTS na; celkovém českém trhu hlasových služeb dosáhl 0,79 %. V oblasti datových služeb GTS drží 1,29 % trhu, na internetovém trhu společnost vloni získala 10% podíl. Celkové investice vloni dosáhly 490 milionů Kč. Ke konci roku 2000 firma měla 225 zaměstnanců, v roce 1999 to bylo celkem 156 pracovníků.

 Česká informační agentura
kd

Článek ze dne 26. ledna 2001 - pátek