logo itpoint.cz

Majitelé pagerů sítě ERMES mohou nově využívat i informační služby

Na pagery ERMES mohou v současné době všichni platící uživatelé mající službu s paušálem, tj. všichni kromě POGO a R-MAIL CREDIT, zdarma přijímat nově zavedené kanály informačních služeb.

Pražská společnost Multitone - provozovatel pagingové sítě ERMES, přidala ke stávajícím "Ranním novinkám", nové informační kanály.

Na pagery ERMES mohou v současné době všichni platící uživatelé mající službu s paušálem, tj. všichni kromě POGO a R-MAIL CREDIT, zdarma přijímat tyto kanály informačních služeb :

Název kanálu Obsah Dodáváno ve dnech
Ranní novinky Svátky, kursy hlavních měn, stručná předpověď počasí, hlavní novinky z domova a ze světa Pondělí až pátek
Předpověď počasí Detailnější předpověď počasí s výhledem na několik dalších dní Pondělí až pátek
Program televize Program ČT1, ČT2, TV NOVA a PRIMA v hlavních vysílacích časech Denně
Sportovní informace Sportovní výsledky, tabulky a další informace za světa sportu Pondělí až pátek
Program kin v Praze Program hlavních kin a zejména atraktivních titulů s časy uvádění Denně
Program kulturních pořadů v Praze Program klubů, koncertů, divadel a jiných kulturních akcí Denně

Rozsah každého kanálu je 900 znaků. Každý uživatel sítě Ermes se službou placenou paušálem, tedy Tango a R-Mail (popřípadě starší služby Standard a Profi), má možnost objednat si službu pomocí k tomu určeného webového formuláře. Informace nejsou podle Hospodky zpoplatněny žádným příplatkem. Informace je dopravena na kapesní terminál bez jakékoli aktivity uživatele, tj. za použití takzvané "PUSH" technologie. Tím se lišíme proti jiným informačním službám, například na bázi SMS, které jsou zasílány každému jednotlivému uživateli zvlášť zpravidla na vyžádání (technologie "PULL") a jsou zpoplatněny.

Zprávy informačních služeb jsou odesílány jedenkrát denně vždy v dopoledních hodinách s jedním opakováním pro zajištění příjmu zprávy v případě, že se uživatel v době prvního vysílání pohybuje mimo oblast pokrytou signálem, např. v metru.

Zprávy informačních služeb jsou přijímány podobně jako současné ranní novinky tak, že zpráva není signalizována akusticky nebo vibrací pageru. Každá nově přijatá zpráva přepisuje předchozí zprávu stejného kanálu, tzn. že v daný moment by v pageru vždy měly být pouze aktuální (poslední) zprávy všech aktivních kanálů. Přístup k dalším aktivovaným kanálům informačních služeb je dle typu pageru stejný jako přístup ke stávajícím ranním novinkám.

Máte-li zájem o aktivaci dalších kanálů informačních služeb, prosím vyplňte a odešlete formulář, který je na URL adrese http://www.paging.cz/infosevices.htm .

Vybrané kanály Vám budou aktivovány nejpozději následující pracovní den, první zprávy informačních tedy můžete přijímat o další den později dopoledne. Programování kanálů informačních služeb probíhá dálkově radiovou cestou, pager tedy musí být v dobu programování zapnutý a na příjmu. Pokud po výše uvedené době od odeslání formuláře nepřijímáte stále žádné informační kanály, kontaktujte nás prosím e-mailem na info@multitone.cz nebo telefonicky na 0600 100. (Vzhledem k tomu, že služby ERMES využívají např. uzavřené skupiny zákazníků se specifickým využitím adres pageru, může se v takovém případě stát, že nebude z technických důvodů možné některé nebo žádné kanály informačních služeb aktivovat.)

Společnost Multitone CZ provozuje veřejnou pagingovou službu od září 2000, když po několikaletém oddalování spuštění vlastní sítě odkoupila konkurenční společnost Radiokontakt Operator.

Článek ze dne 27. dubna 2001 - pátek