logo itpoint.cz

Matsushita Communication Industrial bude stavět v Pardubicích továrnu na výrobu autorádií a mobilních telefonů

Uzavření dohody s pardubickou radnicí o odkoupení pozemku pro výstavbu továrny Panasonic na výrobu mobilních telefonů a autorádií na konci minulého týdne oznámila společnost Matsushita Communication Industrial - MCI.

Uzavření dohody s pardubickou radnicí o odkoupení pozemku pro výstavbu továrny Panasonic na výrobu mobilních telefonů a autorádií na konci minulého týdne oznámila společnost Matsushita Communication Industrial - MCI. "Věřím, že úzká spolupráce města Pardubice a společnosti Matsushita zaručí zdárný průběh projektu, který svým rozsahem představuje významný krok v rozvoji našeho regionu i celé České republiky," uvedl při této příležitosti pardubický primátor Jiří Stříteský.

Podle generálního ředitele MCI Takashiho Kawady patří mezi hlavní důvody toho, proč si společnost Matsushita zvolila jako cíl své investice právě Pardubice, vysoký potenciál kvalifikovaných odborníků v tomto regionu a rovněž relativně nízké výrobní náklady. "Významným faktorem při našem rozhodování však byl i otevřený a vstřícný přístup města Pardubice a agentury CzechInvest," upozornil Kawada.

Jak dále uvedl, nová továrna bude největším závodem ze všech provozních jednotek této společnosti. "Společnost Matsushita Electric Industrial si od tohoto projektu slibuje velký úspěch, hlavně díky prudkému růstu a rozvoje trhu mobilních telefonů a autorádií," dodal Kawada.

Nový závod vyroste v čivické průmyslové zóně na okraji Pardubic v areálu o rozloze 140 tisíc metrů čtverečních, z čehož plocha samotné továrny zabere 20 tisíc metrů čtverečních. Výroba bude zahájena na jaře roku 2002. Pod vedením generálního ředitele Akihira Harady bude v počáteční fázi v podniku pracovat 550 zaměstnanců.

 Česká informační agentura
joh

Článek ze dne 26. března 2001 - pondělí