logo itpoint.cz

Mobilní podnikové řešení od MATERNY a Microsoftu

Partnerství MATERNY a Microsoftu má za cíl nabídnout dokonalejší infrastrukturu pro mobilní podniková řešení.

Anny Way Mobile Data Server (MDS) pro Windows 2000 podporuje Microsoft Mobile Information Server (MMIS) a služby pro mobilní zařízení postavené na Microsoft Exchange 5.5 a Windows 2000. Anny Way MDS rovněž registruje informace o uživateli a hardwaru, zjednodušuje identifikaci a customizaci, což pro uživatele znamená, že se může přihlásit k různým aplikacím bez opakovaného zadávání hesla. Pro autentifikaci je využívána existující doménová infrastruktura Microsoftu. Funkce Single-Sign-On šetří čas i peníze. Anny Way Mobile Data Server zabezpečuje a optimalizuje autentifikaci a SMS notifikaci prostřednictvím MMIS. Uživatelé tak mohou získat mobilní přístup k různým intranetovým aplikacím bez nutnosti přihlášení se k několika různým systémům.

Anny Way MIS Connector a AIC

Služba Anny Way MIS Connector je další, pro zákazníka velmi příjemnou službou společnosti MATERNA. Speciální komponenty - MIS konektory - směrují zprávy ve formě SMS z MIS a Anny Way Mobile Data Serveru do Anny Way Information Centra (AIC), počítačového centra pro mobilní služby s přidanou hodnotou. Bezpečný přenos dat mezi sítí uživatele a Anny Way Information Centrem zajišťuje spojení prostřednictvím Virtual Private Network (VPN).

Anny Way MIS konektory upozorňují uživatele v terénu například na nově příchozí poštu, nové kontakty či změnu termínu konkrétní události. Je možné také rychle reagovat na SMS zprávy, což například dovoluje zkrátit dobu odpovědi na požadavky zákazníků. Anny Way MIS Connector registruje všechny odeslané SMS zprávy, takže je velmi snadné sledovat náklady a procesy.

Vývojářské nástroje Anny Way Mobile Data Serveru

Anny Way Mobile Data Server představuje aplikační rozhraní, které umožňuje přístup k datům a službám umístěným na podnikovém intranetu. Anny Way Mobile Data Server obsahuje komplexní WAP Software Development Kit (SDK) pro vývoj individuálních a zákaznicky specifických řešení v současných programovacích jazycích jako např. Visual Basic, C++ a Java. Verze 2.0 rovněž obsahuje funkce Push Proxy Gateway a Over The Air pro automatickou konfiguraci telefonů. Sofistikovaná architektura RADIUS Proxy umožňuje provádět autentifikaci ve všech současných typech sítí a s jakoukoliv databází. Řešení umožňuje vyrovnávání zátěže a nastavení konfigurace zabezpečené proti selhání. Řešení Anny Way od firmy MATERNA reprezentuje díky speciálně nastaveným rozhraním ideální rozšíření Microsoft MIS.

MATERNA pro 3. generaci

Služby Anny Way společnosti MATERNA představují rozvinuté aplikační služby v oblasti bezdrátových řešení. MATERNA nabízí uživatelům bezdrátový, individuálně nastavený přístup k různým službám mobilní sítě, s nepřetržitou dostupností. Tento přístup zahrnuje posílání zpráv ve formě textu, obrázků, videa či zvuku (multimedia messaging services) i prostřednictvím UMTS a sítí třetí generace. Takto je možné získat kvalitní přístup k velkému počtu provozovatelů mobilních sítí přes standardní technologie jako HTTP, XML a SOAP.

 www.fincomgroup.net
tisková zpráva

Článek ze dne 1. října 2001 - pondělí