logo itpoint.cz

Mobilní telefony Eurotel lze používat už ve 100 zemích světa.

Zákazníci společnosti Eurotel Praha mohou používat svůj mobil již ve 100 zemích u 228 mobilních operátorů po celém světě. V 18 zemích jsou jim zpřístupněny i vysokorychlostní datové přenosy pomocí technologie HSCSD, v Rakousku i technologií GPRS.

Eurotel vede v nabídce roamingových služeb

Zákazníci společnosti Eurotel Praha, spol. s r.o., mohou používat svůj mobilní telefon již ve 100 zemích u 228 mobilních operátorů po celém světě. V 18 zemích jsou jim zpřístupněny i vysokorychlostní datové přenosy pomocí technologie HSCSD, v Rakousku i technologií GPRS.

"Možnost použití mobilního telefonu Eurotel i v zahraničí se stala pro všechny naše zákazníky samozřejmostí. V době začátku letních dovolených jsme proto opět rozšířili počet roamingových partnerů. S 228 operátory ve 100 zemích světa nabízíme nejširší roamingové pokrytí a nejširší roamingové služby mezi českými operátory," řekl Alexander Winkler, výkonný ředitel odpovědný za provoz společnosti Eurotel.

"Naši zákazníci mohou nyní cestovat se svým telefonem a být k zastižení na svém telefonním čísle i v tak exotických destinacích jako jsou Mozambik, Botswana, Madagaskar, Kambodža, nebo Oman."

Pokud se zákazníci Eurotelu rozhodnou využívat datové přenosy v zahraničí, mohou v 18 zemích využívat stejný komfort a rychlost datových služeb, na jakou byli zvyklí v síti Eurotel. V těchto zemích nemusí měnit žádné nastavení ve svých HSCSD telefonech a jednoduše mohou přenášet data v zahraniční mobilní síti rychlostí 43,2 Kbps ve směru k uživateli, což je srovnatelná rychlost s běžným telefonním připojením pevnou linkou. Odkudkoli může zákazník nejen používat internet, stahovat a odesílat e-maily, ale také se jednoduše připojit k firemní síti a synchronizovat databáze.

Podle údajů asociace sdružující všechny GSM operátory světa - GSM Associacion - jsou vysokorychlostní datové přenosy technologií HSCSD dostupné 70 milionům zákazníků ve 23 zemích celého světa. "Celkem 28 světových operátorů, včetně Eurotelu, implementovalo do svých sítí technologii HSCSD a jejich zákazníci tak mohou přenášet data 4,5 krát rychleji než je běžné v ostatních GSM sítích", dodává Alexander Winkler.

Od počátku března nabízí Eurotel svým zákazníkům využívajícím službu GPRS Instant roaming v síti rakouského operátora Connect Austria (na mobilním telefonu se zobrazuje jako One). Zákazníci EuroTelu opět nemusí měnit žádné nastavení ve svých GPRS telefonech a mohou prostřednictvím operátora Connect Austria přistupovat pomocí GPRS na internet a WAP. GPRS roaming je jedním z nejdiskutovanějších témat celosvětové Asociace GSM operátorů a v současné době probíhají v Evropě první pilotní testování této služby.

Zákazníci využívající předplacených služeb Go, mohou telefonovat a posílat SMS zprávy v 96 zemích po celém světě. Od 1. června jsou pro Go zákazníky zprovozněny na čísle +4201188 i operátorské služby Eurotel Asistent ze zahraničí, které jim pomohou nejen při přípravě cesty, ale nově i při samotném cestování. Další nabídkou pro čas letních dovolených je i Go bonusová nabídka, v rámci které každý Go zákazník může získat kredit až 500 Kč na odchozí roamingové hovory a SMS.

Eurotel Praha, spol s r. o., je s 2 500 000 zákazníky v dubnu 2001 největším poskytovatelem bezdrátových služeb v České republice. Sítě mobilních telefonů Eurotel GSM (900/1800 MHz) a T!P (450 MHz) pokrývají v současné době území, na němž žije 99 procent obyvatel České republiky, to znamená více než 10 milionů lidí. Eurotel provozuje více než 2650 základnových stanic, které zajišťují vysokou kvalitu pokrytí po celé zemi i uvnitř budov.

Eurotel nabízí technologii SuperSound s nejčistším zvukem hovorů v České republice. Díky službě NetCall 55 mohou zákazníci Eurotelu uskutečňovat mezinárodní hovory do 151 zemí se slevou až 60%. Eurotel nabízí nejširší roamingové pokrytí se 228 operátory ve 100 zemích světa. Eurotel nabízí svým zákazníkům přístup k mobilnímu internetu WAP rychlostí o 50 % vyšší než ostatní operátoři v ČR. Jako jediný mobilní operátor v České republice nabízí Eurotel obě nejvyspělejší technologie pro mobilní datové přenosy - General Packet Radio Service (GPRS) i High Speed Circuit Switched Data (HSCSD).

Eurotel Praha spol. s r.o. je společný podnik ČESKÝ TELECOM, a.s. (51%) a Atlantic West B.V. (49%). Atlantic West B.V. je rovným dílem vlastněna Verizon Communications (NYSE:VZ) a AT&T Wireless Services (NYSE: AWE).

 www.eurotel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 4. června 2001 - pondělí