logo itpoint.cz

Mobily již dostávají nové předvolby

U EuroTelu je nyní využívána předvolba (0)72, v síti Paegas společnosti RadioMobil předvolba (0)73. Čísla Českého Mobilu v síti Oskar budou začínat (0)77

Operátoři sítí mobilních telefonů EuroTel a RadioMobil již svým novým zákazníkům přidělují nové předvolby telefonních čísel. U EuroTelu je nyní využívána předvolba (0)72, v síti Paegas společnosti RadioMobil předvolba (0)73. Čísla Českého Mobilu v síti Oskar budou začínat (0)77, zákazníkům však budou přidělována až od druhého čtvrtletí. Samotná čísla budou u všech tří operátorů sedmimístná.

Nové předvolby souvisí s plánovaným přečíslováním telefonních stanic v České republice a s nárůstem zákazníků dvou nejstarších českých mobilních operátorů. Později by se měla změnit i stávající telefonní čísla začínající 0601, 0602, 0606 a 0607 (EuroTel), 0603, 0604 a 0605 (Paegas) a 0608 (Oskar). Zatím nebyl určen definitivní termín přečíslování pro dosavadní uživatele - rozhodně by k němu ale nemělo dojít ještě v letošním roce. Operátoři usilují o co nejdelší přechodnou dobu či o možnost dočasného souběžného fungování starých i nových čísel. Pro zákazníky totiž změna čísla bude znamenat problémy, například nutnost tisku nových vizitek.

Přečíslování se dotkne uživatelů všech telefonů, tedy nejen mobilních. Tiskový mluvčí Českého Telecomu Vladan Crha ČIA potvrdil, že dominantní operátor své stanice přečísluje v září 2002, rozsáhlá informační kampaň začne už o rok dříve.

 Česká informační agentura

Článek ze dne 3. ledna 2001 - středa