logo itpoint.cz

Motorola bude dodavatelem třetí generace bezdrátových zařízení 3G pro Hutchison Whampoa Group

Hodnota smlouvy, která zavazuje obě společnosti ke společné práci na bezdrátových komunikačních řešeních třetí generace nejméně do konce roku 2003, je odhadována na více než 700 miliónů dolarů.

Hutchison Whampoa Group a Mororola Inc. oznámily 12.7. 2001, že podepsaly smlouvu na dodávku třetí generace (3G) bezdrátových zařízení. Součástí smlouvy je, že Motorola byla určena jako přednostní dodavatel zařízení třetí generace pro Hutchison na jeho klíčových trzích včetně Austrálie, Rakouska, Itálie, Švédska a Spojeného království.

Hodnota smlouvy, která zavazuje obě společnosti ke společné práci na bezdrátových komunikačních řešeních třetí generace nejméně do konce roku 2003, je odhadována na více než 700 miliónů dolarů.

Motorola plánuje zahájení dodávek zařízení na počátku třetího čtvrtletí roku 2002. Přední společnost v bezdrátových komunikačních technologiích, Motorola, bude úzce spolupracovat se společností Hutchison stejně jako se systémem jejích prodejců a aplikačních vývojářů, aby poskytla zákazníkům nové výkonné technologie, které žádají.

Zařízení budou mít, kromě podpory aplikací vyvinutých dalšími firmami, nepřetržité připojení na internet a budou pracovat v bezdrátových sítích GSM (Global Systems for Mobile Communications), GPRS (General Packet Radio Service) a UMTS (Universal Mobile Telecommunications Service). Zařízení umožní hladký přechod mezi systémy 2; 2,5 a 3G a poskytnou zákazníkům zajištěné pokrytí bez ohledu na polohu.

Vlastnosti zahrnují také podporu multimediálních schopností. Návrh zařízení 3G dovolí lidem využívání vysoce kvalitních mobilních multimediálních služeb se spolehlivou integrací hlasových, datových, video a dalších multimediálních schopností.

Mezi integrované mobilní služby, které mohou spotřebitelé očekávat v prostředí komunikací třetí generace, patří :

Navíc mohou zákazníci využívat služeb vycházejících z informací o poloze pro nalezení nejbližšího bezobslužného bankovního terminálu (ATM), restaurace nebo lékárny a nebo pro příjem nabídek místních obchodníků.

Canning Fok, generální ředitel Hutchison Whampoa řekl : "Tato smlouva zajišťuje, že budeme mít upravená zařízení pro služby třetí generace ve všech našich obchodech tak, jak je naplánováno v roce 2002. Jakmile se zařízení jednou masově rozšíří na trhu, stane se 3G realitou. Navíc bude mít Hutchison prospěch ze spolupráce a úspor daných rozsahem našeho celosvětového trhu 3G." Mike Zafirovski, prezident úseku osobních komunikací společnosti Motorola řekl: "Smlouva je důležitá jak z hlediska objemu, tak z hlediska celého odvětví. Uvedení 3G na trh v roce 2002 je úkol, který bude vyžadovat nebývalou úroveň spolupráce mezi sítí prodejců, vývojáři služeb, společností Hutchison a námi.

Tradiční obchodní model v odvětví komunikací se bude muset změnit, aby byl úkol splněn, a my věříme, že tato smlouva představuje důležitý krok v tomto směru. Věříme, že s přední technologií Motorola, vynikajícími službami a porozuměním spotřebitelům společnosti Hutchison a silným spojením infrastruktury Hutchison a poskytovatelů řešení, máme ten správný recept pro uvedení služeb třetí generace na trh."

O Hutchison Whampoa

Jde o mezinárodní konsorcium podniků se sídlem v Hongkongu a tržní hodnotou okolo 43 miliard dolarů. S historií sahající do roku 1800 je Hutchison součástí skupiny podniků Li Ka-shing, která dohromady představuje okolo 15 procent celkové tržní hodnoty hongkongské burzy. V roce 2000 byl konsolidovaný obrat (včetně přidružených podniků) více než 10 miliard dolarů a konsolidovaný čistý zisk přibližně 4,4 miliardy dolarů. Hutchison s téměř 100 000 zaměstnanci po celém světě provozuje pět hlavních podniků ve 34 zemích: přístavy a související služby, telekomunikace a e-commerce, reality a hotely, maloobchod a výroba, energie a infrastruktura.

Více informací na http://www.hutchison-whampoa.com .

O Motorola Inc.

Společnost je předním dodavatelem bezdrátových komunikací, síťové infrastruktury a zabudovaných elektronických řešení a služeb po celém světě, se zaměřuje na výrobu moderních věcí a na zlepšování života lidí a prostředí, ve kterém žijí, pracují a hrají si. V roce 2000 měla Motorola obrat 37,6 miliardy dolarů. Více informací o Motorole a jejích produktech, řešeních a službách lze najít na adrese http://www.motorola.com .

Článek ze dne 13. července 2001 - pátek