logo itpoint.cz

Motorola oznámila vytvoření prvního plně internetového protokolu IP založeného na síti TETRA

Protokol nabídne zákazníkům možnost vytvoření bezpečnější a pružnější sítě a také plnou podporu roamingových funkcí od vedoucí firmy v oblasti těchto technologií.

LONDÝN 6. prosince (PROTEXT/PRNewswire) - Motorola spouští první plně internetový síťový protokol IP pro digitální dvoucestnou radiokomunikaci. Nyní bude společnost Motorola nabízet ke svému produktu Dimetra OmniLink, jež byl oznámen v září, internetový protokol Dimetra IP. Tento protokol byl navržen s ohledem na zajištění dokonalého zabezpečení sítí zákazníků společnosti Motorola.

Protokol Dimetra IP je připraven na další rozšiřování v budoucnosti, lze do něj zakomponovat další technologie IT a komunikační systémy, vyniká vysokou kvalitou zabezpečení, je pružný a spolehlivý a poskytuje také roamingové služby, aniž by došlo ke zhoršení fungování aplikací. Jednou z výhod tohoto IP protokolu je to, že při jeho instalaci odpadají klasické velké centrální přepínače, jež u standardních protokolů mohou být příčinou poruch. Dimetra IP používá distribuovanou architekturu, kde jednotlivé komponenty jsou zdvojeny v rámci celé sítě. Pokud tedy dojde k výpadku jednoho zařízení v síti, převezme jeho funkci druhé zařízení stejného typu, které je v síti nainstalováno.

Díky této architektuře je protokol Dimetra IP protokolem s "automatickým odstraňováním poruch v síti". Toto je výborná zpráva pro všechny zákazníky společnosti Motorola, kteří poskytují služby vyžadující rychlý zásah a nemohou si dovolit být bez spojení a komunikace. Kromě toho je Dimetra IP protokol také finančně výhodný, protože výkon v síti lze zvyšovat postupně a není nutné pro zvýšení výkonu měnit přepínače a další součásti, kterými jsou vybaveny klasické sítě. Toto je důležité zejména v případě integrace nových uživatelských skupin (hasiči, rychlá záchranná služba, atp.) do sítě.

V případě protokolu Dimetra IP lze poměrně snadno zvýšit kapacitu sítě a není nutno celou síť přestavovat. Systém lze jednoduše rozšiřovat pomocí aplikací za provozu, což je velice důležité především s ohledem na sektor veřejné bezpečnosti.

Když policie pronásleduje zločince na dálnici je nezbytné, aby systém fungoval stejně dobře a se zachováním všech funkcí i v oblastech, kdy policejní auta překročí hranice spravovaného regionu. Sítě postavené na protokolu Dimetra IP jsou skutečné sítě typu WAN, které nabízejí dokonalé pokrytí jednotlivých států a stejně kvalitní pokrytí při roamingu.

Další důležitou věcí pro policii je kvalitní zabezpečení přenosových frekvencí, aby zločinci nebyli schopni odposlouchávat policejní hlášení. Dnes si totiž zločinci mohou koupit zařízení za 50 dolarů, které jim umožňuje odposlech policejních frekvencí. Dimetra IP nabízí kvalitní zabezpečení za použití nových kódovacích technologií, které znemožňují odposlech policejních frekvencí. Ole Niss, viceprezident firmy Motorola pro produkty na bázi technologie TETRA, řekl : "Díky plně internetovému IP protokolu můžeme nabídnout našim zákazníkům produkty jejich snů, které splní jejich nejdůležitější potřeby a požadavky."

Technologie IP se již používá v současných operačních systémech na bázi produktu Dimetra, plně internetový protokol Dimetra IP je zatím ve fázi testování. Toto testování a následnou implementaci systému provádí například londýnské metro a aerolinie (pro britský policejní sbor). Testování systému za provozu se má uskutečnit do druhého pololetí roku 2002.

Více informací naleznete na adrese http://www.motorola.com/mediacenter/graphics/list/0,1099,2-1,00.html

 http://www.motorola.cz

Článek ze dne 7. prosince 2001 - pátek