logo itpoint.cz

Na obchodních výsledcích I. čtvrtletí 2001 společnoti eTel se výrazně podílí regiony.

Společnost eTel včera oznámila obchodní výsledky za první čtvrtletí roku 2001. Oproti předchozímu roku zaznamenala za stejné období nárůst provozu poskytovaných telekomunikačních služeb o 230 % a zvýšení počtu klientů o 73 %.

Společnost eTel včera oznámila obchodní výsledky za první čtvrtletí roku 2001. Oproti předchozímu roku zaznamenala za stejné období nárůst provozu poskytovaných telekomunikačních služeb o 230 % a zvýšení počtu klientů o 73 %.

"Zvýšený zájem o poskytované telekomunikační služby eTel je podpořen zejména značným nárůstem meziměstského volání, kdy v porovnání s minulým rokem došlo k růstu o téměř 100 %. Dalším výrazným faktorem, který k tomuto růstu výrazným způsobem přispěl, je rozšíření působnosti eTel v regionech," komentuje nárůst provozu služeb Richard Pinc, generální ředitel eTel a dodává, že společnost má svá obchodní zastoupení kromě Prahy otevřena v Brně, Plzni, Liberci, Zlíně, Ústí nad Labem, Hradci Králové a Pardubicích. Navíc připravuje otevření regionálních zastoupení v Ostravě, Olomouci a Českých Budějovicích.

Informace o společnosti eTel

Společnost eTel je vedoucím středoevropským poskytovatelem telekomunikačních a internetových služeb pro firemní klientelu. Svým zákazníkům poskytuje portfolio širokopásmových hlasových, datových a internetových služeb nejvyšší kvality, rychlosti a s celosvětovým pokrytím. eTel Group byla založena v červenci 1999 Seanem Mellym, výkonným ředitelem společnosti TCL Telecom, nyní WorldCom Ireland.

eTel Group se sídlem v irském Dublinu je jedinou telekomunikační společností, která se zaměřuje výhradně na středoevropský region. V současné době poskytuje své služby v České republice, Maďarsku, Polsku a Slovensku. Zde také provozuje své telekomunikační sítě zaměřené na firemní klientelu. Tyto země s celkovým počtem 65 miliónů obyvatel se připravují na vstup do Evropské Unie a hodlají do konce ledna 2003 liberalizovat své telekomunikační trhy. Cílem eTel je vlastnit a provozovat nejmodernější telekomunikační infrastrukturu v středoevropském regionu, která umožní kontrolovat kvalitu, nabízet širokou paletu služeb a poskytovat klientům významné výhody v oblasti úspor nákladů.

V listopadu 2000 eTel Group dokončil první etapu investic ve výši 55 milionů EUR, která patří mezi největší irské investice prostřednictvím venture capital. Mezi investory patří Dresdner Kleinwort Benson Private Equity, Argus Capital Partners, Greenhill Capital Partners a Intel Capital.

eTel získal v prosinci roku 2000 100% podíl ve společnosti Globix, která může po obdržení licence ČTÚ pro budování a provozování veřejné telekomunikační sítě od počátku roku nabízet kompletní telekomunikační služby. eTel Group dříve vlastnila 65% podíl ve společnosti Globix, která od roku 1997 poskytuje služby více než 700 firemních zákazníků. V Praze, Budapešti a Varšavě buduje nejmodernější optické kabelové městské sítě (MANs), které následně hodlá rozšířit do 7 dalších měst v regionu. Tyto městské sítě budou připojeny na mezinárodní centrální komunikační sběrnici eTel Group ve Frankfurtu nad Mohanem (Německo).

 www.etel-group.com/czech/frameset.html
tisková zpráva

Článek ze dne 3. května 2001 - čtvrtek