Nejmladšího italského mobilního operátora H3G vybaví technologií pro UMTS společnost Siemens

Společnosti nyní podepsaly pětiletou rámcovou smlouvu převyšující sumu 710 mil. eur. Jako jeden z hlavních dodavatelů bude Siemens zodpovídat za vybudování více než poloviny sítě H3G, jejíž součástí bude přes 4 000 základnových stanic.

Divize Siemens Information and Communication Mobile (IC Mobile) dodá ve spolupráci se svým partnerem NEC technologii UMTS pro italského mobilního operátora H3G S.p.A. Společnosti nyní podepsaly pětiletou rámcovou smlouvu převyšující sumu 710 mil. eur. Jako jeden z hlavních dodavatelů bude Siemens zodpovídat za vybudování více než poloviny sítě H3G, jejíž součástí bude přes 4 000 základnových stanic. H3G je dceřinnou společností hongkongské Hutchison Whampoa Ltd., která úspěšně získala licence pro provoz sítí UMTS v několika evropských zemích.

Ke komerčnímu spuštění sítě by mělo dojít na podzim 2002 a podle rámcové smlouvy by měla být dále rozšířena do prosince 2004.

Síť pro H3G není prvním projektem spolupráce mezi firmami Hutchison a Siemens IC Mobile. Hutchinson si totiž zvolil Siemens a NEC jako dodavatele pro svou síť třetí generace ve Velké Británii již letos v březnu.

"Díky možnosti budovat mobilní sítě na klíč nabízíme společnosti H3G spolehlivé partnerství. Vzhledem k tomu, že máme v Itálii silné zázemí pro výzkum a vývoj, jsme schopni při vytváření nových služeb poskytnout tu nejlepší možnou podporu," uvedl Lothar Pauly, člen správní rady divize Information and Communication Mobile.

 www.h3g.it Generální ředitel H3G Bob Fuller k tomu dodal : "Jsme rádi, že jsme tuto smlouvu mohli podepsat právě s partnery Siemens/NEC. Domníváme se totiž, že je to krok vpřed na cestě směrem k poskytování služeb sítě třetí generace v Itálii."

Mezi akcionáře H3G patří italské i mezinárodní společnosti, které podnikají na telekomunikačním trhu, v oblasti internetu a nových médií, a dále vydavatelství a banky.

První službou, kterou se H3G chystá nabídnout, budou tzv. "Video góly", díky nimž budou moci fotbaloví fanoušci v reálném čase sledovat své oblíbené týmy. Tato služba je zaměřena především na 25 mil. italských tifosi a měla by být branou úspěšného vstupu společnosti H3G na trh.

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 20. prosince 2001 - čtvrtek

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux
Aktuální články

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...

Efektivnější ochrana firemních sítí a e-...

Eplan a Rittal představují možnosti vývo...

Nová verze podnikové automatizační platf...

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Mobilní data nejsou v Česku drahá, v Pol...

Změny smluv na dálku lze do 14 dnů odvol...

Snadná správa uživatelských práv v Micro...

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

Profesionální displeje Panasonic se záru...

Chytré IT tendry na TSK Praha pro předem...

Soutěž ČRA IoT Hackathon hledá nejlepší ...

Akreditační partnerský program Veeam zje...