logo itpoint.cz

Německo je budoucí světový šampión DSL, prohlásil sebevědomě Deutsche Telekom

Prezident Deutsche Telekomu Ron Sommer slíbil, že 90 procent domácností v Německu bude schopno uzavřít smlouvu na DSL služby internetového přístupu do konce 2001

Prezident Deutsche Telekomu Ron Sommer slíbil, že 90 procent domácností v Německu bude schopno uzavřít smlouvu na DSL služby internetového přístupu do konce 2001

V projevu na desátém telekomunikačním Internationales Presse Kolloquium v Berlíně, tvrdil Sommer,  že taková dosažitelností přetrumfne zbytek světa. DSL služby v Británii zapadly do bažiny zmatků, s množstvím hrozeb žalob konkurentů BT za protahování společného umístění potřebného zařízení v ústřednách BT. Sommer odmítl tvrzení, že německý dominantní operátor ve skutečnosti málo podporuje růst používání internetu. Kritiku regulátora odmítl s tím, že je zde nesrovnatelná úroveň soutěžního prostředí v porovnání s ostatními evropskými státy, a jeho firma v současné době vede ve snižování přístupových poplatků, než tomu je kdekoliv jinde, například ve srovnání s BT v Británii. Sommer připomněl, že připojování 36000 škol v zemi k internetu bude dokončeno dříve než stanoví program, a chválil úsilí 7000 zaměstnanců Telekomu, jenž školí kolem 26500 učitelů v internetových odbornostech.

V exkluzivním interview John Chambers, prezident Cisco Systems a host setkání, označil šířku pásma za úzký profil pro dálkové vzdělávání. Chambers řekl o e-učení, že "není ještě zcela dokonalé", ale předpovídal, že v budoucnu " faktor šířky pásma" bude mít překvapivý dopad na vzdělávání. Podle něj světoví vůdci, se kterými se setkal v zemích jako například Čína, Singapur, Austrálie a Británie, pochopili tuto revoluci a její lavinovitý účinek na HDP.

Manfred Overhaus z německého ministerstva financí řekl, že je potěšen jak Deutsche Telekom vyhověl povinnosti univerzální služby při zajišťování služeb pro školy a starší občany.

Článek ze dne 2. února 2001 - pátek