logo itpoint.cz

Nextra Czech Republic generálním partnerem nejvýznamnější jachtingové akce v České republice

Nextra World Team Racing Championship bude za účasti absolutní světové jachtařské špičky probíhat na brněnské přehradě od 20. do 25. srpna.

Společnost NEXTRA Czech Republic s. r. o., poskytovatel komplexních telekomunikačních řešení, se stala generálním partnerem mistrovství světa v team racingu. Jedna z divácky nejatraktivnějších jachtařských disciplín se tak po velkolepém předloňském klání v Irsku a před novozélandským šampionátem naplánovaném na rok 2003 přestěhuje do Brna. Česká Republika hostí takto významnou akci poprvé v historii a "nováčky" jsou i dva české týmy, jenž se kvalifikací probojovaly až do reprezentace.

Mistrovství světa pořádané pod hlavičkou mezinárodní jachtingové federace ISAF se uskuteční ve dnech 20. - 25. srpna 2001 na brněnské přehradě. Záštitu nad celou akcí převzaly také Český olympijský výbor a primátor města Brna. Své síly změří během pěti dnů na 24 družstev ze 24 zemí, mezi nimiž najdeme i reprezentanty jachtařských velmocí jako jsou Nový Zéland či Velká Británie.

Team Racing je závod, ve kterém proti sobě stojí vždy dva šestičlenné týmy. Každý tým má k dizpozici 3 dvouposádkové lodě. Na krátké, divácky atraktivní trati blízko břehu se snaží dorazit do cíle, aby dosáhli nižšího součtu umístění svých lodí v každé rozjížďce. Za Českou republiku se zúčastní dva týmy: Musil - Landkamerová, Neumann - Křížek, Kozelský - Kozelská a Vašík - Chmelařová, Janáček - Audyová, Kittler - Novák.

"Divákům se nabízí jedinečná příležitost shlédnout závod vrcholného sportovního významu, jakým NEXTRA World Team Racing Championship bez pochyby je, ze břehů brněnské přehrady," říká Peter Mueller, generální ředitel společnosti NEXTRA Czech Republic s. r. o., a pokračuje: "Jsme rádi, že boj, při kterém dokonalá souhra týmu vede k vítězství, můžeme podpořit jako generální partner. Jsme si plně vědomi, že harmonická funkčnost kolektivu rozhoduje o vítězství. Tytéž bitvy totiž svádíme na poli telekomunikací každý den."

O společnosti Nextra Czech Republic

Společnost NEXTRA Czech Republic s.r.o. je součástí celoevropské struktury NEXTRA působící ve třinácti zemích. NEXTRA disponuje jednou z největších a nejbezpečnějších páteřních sítí ve střední Evropě. Mimo úctyhodné mezinárodní konektivity 2 x 155 Mb/s se NEXTRA Czech Republic může pochlubit i infrastrukturou, jež pokrývá a propojuje většinu země. NEXTRA nabízí celou škálu komunikačních služeb na bázi IP protokolu jako jsou služby pro připojení na Internet, hostování serverů v datových centrech, telekomunikační služby a služby budování.

 www.nextra.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 2. července 2001 - pondělí