logo itpoint.cz

Nextra Czech Republic získala licenci ČTÚ na poskytování hlasových služeb

NEXTRA Czech Republic nabídne svým zákazníkům telefonní služby v rámci České republiky.

Český telekomunikační úřad udělil 30. dubna 2001 společnosti NEXTRA Czech Republic telekomunikační licenci na poskytování veřejné telefonní služby prostřednictvím pevné telekomunikační sítě. NEXTRA Czech Republic bude veřejnou telefonní službu poskytovat na území celé České republiky. NEXTRA zahájí poskytování veřejné telefonní služby ve dvou fázích, kdy nejprve nabídne služby svým stávajícím zákazníkům a v dalších měsících i ostatním podnikatelským subjektům.

Společnost NEXTRA Czech Republic, největší poskytovatel internetových služeb pro firemní klientelu, tak rozšiřuje portfolio telekomunikačních služeb o telefonní služby pro místní a meziměstské hovory. NEXTRA již v roce 1999 uvedla na trh službu Interphone PBX umožňující velmi levné telefonování do zahraničí a na mobilní sítě. V současné době tuto službu aktivně využívá již několik desítek zákazníků.

"Získáním hlasové licence se výrazně posiluje pozice naší společnosti v České republice," řekl Petr Adámek, marketingový manažer, NEXTRA Czech Republic. "Podstatně tím rozšíříme škálu služeb a řešení, které nabízíme našim zákazníkům. Je to další krok k plně konvergovaným službám umožňujícím přenos hlasu, dat a obrazu na jedné síti a na unifikovaném technickém vybavení."

O společnosti NEXTRA Czech Republic

Společnost NEXTRA Czech Republic s.r.o. je součástí celoevropské struktury NEXTRA působící ve třinácti evropských zemích. NEXTRA disponuje jednou z největších a nejbezpečnějších páteřních sítí ve střední Evropě. Mimo úctyhodné mezinárodní konektivity 2 x 155 Mb/s se NEXTRA Czech Republic může pochlubit i infrastrukturou, jež pokrývá a propojuje většinu země. NEXTRA nabízí celou škálu komunikačních služeb na bázi IP protokolu jako jsou služby pro připojení na Internet, hostování serverů v datových centrech, telekomunikační služby a služby budování virtuálních privátních sítí.

 www.nextra.cz
tisková zpráva

Novým ředitelem společnosti Nextra Czech Republic se stal Peter Mueller (1960). Do společnosti Nextra Czech Republic přichází Mueller ze společnosti Nextra Austria, kde působil také na pozici výkonného ředitele. Pro společnost Nextra začal pracovat ve Švýcarsku, kde se podílel na založení švýcarské kanceláře. Před tím, než začal Mueller pracovat ve společnosti Nextra, působil v manažerských pozicích v několika lokálních i mezinárodních telekomunikačních společnostech.

Mueller vystudoval obor elektrické inženýrství na univerzitě v Bernu a získal tituly MOS a BBA. Jako rodilý Švýcar hovoří plynně německy, anglicky a francouzsky. Je ženatý a má jedno dítě. Mezi jeho koníčky patří sport, literatura a hudba.

Článek ze dne 3. května 2001 - čtvrtek