logo itpoint.cz

Nextra Wireless si pro řešení širokopásmové bezdrátové sítě v České republice vybrala Alcatel

Dceřiná společnost Telenoru se spoléhá na špičkové řešení Alcatel LMDS a chce se stát "poskytovatelem poskytovatelů".

Praha, Česká republika - 9. července 2001 - Společnost Alcatel (Paris: CGEP.PA a NYSE: ALA) dnes oznámila, že byla v České republice vybrána společností Nextra Wireless, s.r.o., dceřinou společností norské firmy Telenor ASA (divize Telenor Telecom Solutions) pro vybudování sítě pro širokopásmový bezdrátový přístup. Jeden ze tří držitelů licencí na na přenos dat v pásmu 26 GHz v České republice, společnost Nextra Wireless, použije řešení Alcatel LMDS (local multipoint distribution service) pro pokrytí celé republiky.

Alcatel LMDS jako alternativa řešení tzv. poslední míle umožní společnosti Nextra Wireless nabízet pronájem linek, hlasové služby a internetový přístup dalším poskytovatelům telekomunikačních a internetových služeb na základě obchodního modelu tzv. "poskytovatele poskytovatelů". Společnost Nextra Wireless již uvedla řešení Alcatel LMDS do provozu v deseti největších městech České republiky, včetně Prahy a Brna, a plánuje další rozšíření tak, aby v roce 2001 pokryla celkem 26 měst.

"Společnost Nextra Wireless uskutečnila rozsáhlý průzkum mezi možnými dodavateli a dlouho testovala různé technologie, než se rozhodla pro řešení Alcatel LMDS," řekl Vojtěch Vrba, ředitel Nextra Wireless. "Technické kvality řešení Alcatel LMDS jsou doplněny silnou místní podporou a detailním porozuměním našim obchodním záměrům."

"Alcatel vítá možnost podpořit společnost Nextra Wireless na českém trhu," řekl Antonín Bulín, marketingový a obchodní ředitel Alcatel Czech. "Jako silná společnost nabízející alternativní řešení poslední míle poskytovatelům služeb a mající hlubokou zkušenost v oblasti telekomunikací má Nextra Wireless dobrou výchozí pozici pro rychlé rozšiřování své přítomnosti na trhu."

S více než 6000 instalovanými základnovými stanicemi a více než 100 zákazníky provozujícími zkušební či komerční sítě je Alcatel v současnosti lídrem na světovém trhu širokopásmového bezdrátového přístupu LMDS. To jen podtrhuje jeho prvenství na celém trhu širokopásmového přístupu, který zahrnuje také technologie DSL (digital subscriber line) a DLC (data link control). Komplexní řešení Alcatel LMDS se skládá ze základnové stanice a zařízení umístěného v prostorách zákazníka a zahrnuje také správu sítí a služeb.

O společnosti Nextra Wireless

Společnost Nextra Wireless je provozovatelem širokopásmové bezdrátové sítě v pásmu 26 GHz a zaměřuje se výhradně na pronájem přístupové infrastruktury pro řešení "poslední míle" poskytovatelům internetu a telekomunikačním operátorům. Společnost je součástí norského holdingu Telenor AS, který je celosvětovým poskytovatelem vysoce kvalitních telekomunikačních služeb, zejména v oblasti mobilní, internetové a satelitní komunikace. V současné době působí ve více než 30 zemích světa a zaměstnává přes 20 tisíc lidí.

O společnosti Alcatel

Společnost Alcatel buduje sítě příští generace, dodává integrovaná hlasová a datová řešení typu end-to-end pro stávající a nové operátory, podniky a spotřebitele po celém světě. Společnost zaměstnává 130 000 lidí a její obrat v roce 2000 činil 31 miliard Euro. Společnost Alcatel působí ve více než 130 zemích.

 www.alcatel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 10. července 2001 - úterý