logo itpoint.cz

NIS - Návštěvnický informační systém pro Invex 2001

NIS je služba, která na základě využití několika informačních a komunikačních platforem nabídne návštěvníkovi možnost lepší orientace na veletrhu – umístění jednotlivých firem a jejich základní katalogové informace.

NIS je služba, která na základě využití několika informačních a komunikačních platforem nabídne návštěvníkovi možnost lepší orientace na veletrhu – umístění jednotlivých firem a jejich základní katalogové informace.

Webová platforma

Tuto část Návštěvnického informačního systému naleznete na adrese http://bvvnis.bvv.cz . Spuštění ostré verze je připraveno na 2. 10. 2001. Na stránce naleznete grafické zpracování plánku výstaviště s označením jednotlivých pavilonů a stánků. Ke každému stánku je možné vyhledat a zobrazit katalogové údaje, které dotyčná firma poskytla ke zveřejnění. Webová část NISu je podpořena také fulltextovým vyhledavačem, který urychlí orientaci v informacích.

PDA platforma

Na webovou část NISu navazuje i jeho druhá část pro mobilní handheld zařízení. Také tato služba bude spuštěna k 2. 10. 2001 a její forma a možnosti jsou stejné jako u webové aplikace s tím rozdílem, že nebude disponovat fulltextovým vyhledavačem. Informace do Vašeho PDA si budete moci stáhnout buď v klidu domova z webu nebo přímo na INVEXU, kde bude na 13 stáncích ELIS instalovány "nabíjecí" stanice s infraporty. Podle dosavadního průběhu testování by "natažení" informací nemělo trvat déle než několik desítek vteřin. NIS bude podporovat operační systém Windows CE a Pocket PC.

SMS platforma

Prozatím poslední možností jak vstoupit do NISu a využít jeho služeb je via SMS zprávu. Vzhledem k charakteru SMS je tato forma komunikace s NISem výrazně zjednodušena. Po zaslání dotazu na číslo 0603-110000 ve formátu "INVEX jméno firmy" dostane uživatel obratem informace o tom, v kterém pavilonu se žádaná firma nachází a jaké má číslo stánku. Pro letošní rok tedy bude NIS přes SMS poskytovat pouze informace o umístění žádané firmy na veletrhu. SMS dotaz je zpoplatněn podle standardního ceníku jednotlivých operátorů. Služba byla spuštěna 24. 9. 2001

 NÁVŠTĚVNICKÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM pro Invex 2001

Článek ze dne 4. října 2001 - čtvrtek