logo itpoint.cz

Norská telekomunikační společnost Nextra AS si zvolila Siemens jako dodavatele širokopásmové přístupové sítě

Společnost Siemens dodá přepínací směrovač ERX (Edge Routing Switch) od firmy Unisphere a širokopásmový koncentrátor Attane XpressPass (Broadband Concentrator) společnosti Seabridge pro novou generaci sítí DSL norské firmy Nextra.

Norská telekomunikační společnost Nextra AS si zvolila skupinu Siemens Information and Communication Networks jako dodavatele technologie xDSL. Zakázka v hodnotě několika milionů eur bude obsahovat řešení hraničního směrování a širokopásmového přístupu (edge routing and a broadband access solution) pro síť příští generace. Zakázka je součástí panevropské smlouvy, v jejímž rámci Siemens a jeho sesterské společnosti Unisphere Networks a Seabridge dodají společnosti Nextra hraniční přepínací směrovače a širokopásmové přístupové koncentrátory.

Přepínací směrovač ERX 700 od firmy Unisphere zajišťuje v širokopásmový přístup sítí xDSL funkci vzdáleného širokopásmového přístupového serveru (BB RAS) pro přístup k IP síti. BB RAS je bod přístupu k Internetu, který zajišťuje uživatelům přístup do sítě zvoleného poskytovatele Internetu.

Širokopásmový koncentrátor Attane XpressPass společnosti Seabridge sdružuje jednotlivá připojení v přístupovém bodě a přizpůsobuje xDSL provoz mezi zařízením DSLAM a ERX 700 BB RAS. Tím výrazně zlepšuje dostupnost a rozšiřitelnost sítě.

Společnost Nextra zavede systémy ERX a XpressPass na podporu nových DSL služeb v celém Norsku. Firma očekává, že po spuštění norské sítě budou koncem roku 2001 následovat další služby založené na technologii ERX/XpressPass v celoevropském měřítku.

"V těsném výběrovém řízení zvítězilo řešení společnosti Siemens, protože v návrhu a vývoji systémů ERX a XpressPass byly respektovány požadavky provozovatelů sítí na sítě příští generace a také proto, že Siemens prokázal dlouhodobé zkušenosti s návrhem IP sítí. Systémy ERX a XpressPass nám umožní vyhovět nárokům narůstajícího Internetového provozu, který očekáváme v příštích letech," uvedl technický ředitel společnosti Nextra AS Per Björk. "Zejména nás zaujala schopnost řízení provozu, kterou nám dává ERX a XPressPass. Ta nám umožní optimalizovat síť a snadněji nabízet našim zákazníkům nejmodernější nejatraktivnější služby."

"Jsme rádi, že při zavádění nových telekomunikačních služeb na evropský trh můžeme spolupracovat s inovativní společností, jako je Nextra," řekl Jim Dolce, ředitel společnosti Unisphere Networks, Inc. "Tato zpráva dokazuje, jak kvalitu ERX, tak sílu partnerství mezi společnostmi Siemens/Unisphere, a odráží závazek společnosti Siemens - dodávat technologie příští generace světovým poskytovatelům služeb."

"Jsme rádi, že naše produkty jsou součástí řešení širokopásmové přístupové sítě dodávané společnosti Nextra," prohlásil ředitel firmy Seabridge, Ltd. Yehuda Armoni. "To, že si Nextra vybrala řešení XpressPass, dále posiluje vedoucí postavení společnosti Seabridge v oblasti optimalizaci širokopásmových sítí."

"Je nám ctí být evropským partnerem společnosti Nextra," dodal Magne Orderloekken, ředitel pro IP a širokopásmové sítě firmy Siemens AS. "Nextra je inovativní a vysoce ambiciózní poskytovatel telekomunikačních služeb a my jsme rádi, že jí můžeme nabídnout naše nejlepší produkty a podporu."

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 26. června 2001 - úterý