logo itpoint.cz

Nová optická kanálová jednotka Siemens/Optisphere posiluje vaši kapacitu a dosah

Siemens/Optisphere pokračuje v poskytování špičkových technologií optických sítí. V současné době zavádí nejnovější verzi své inovativní optické kanálové jednotky OCU a vysoce výkonného transpondéru OCR 10 – regenerátoru optických kanálů s vysokou hustotou.

Společnost Siemens/Optisphere pokračuje v poskytování špičkových technologií optických sítí. V současné době zavádí nejnovější verzi své inovativní optické kanálové jednotky OCU a vysoce výkonného transpondéru OCR 10 – regenerátoru optických kanálů s vysokou hustotou. Jednotka OCU je integrovaným stojanem, do kterého lze umístit transpondéry a regenerátory obsahující klíčové prvky dálkového systému Siemens/Optisphere DWDM (multiplex s dělením podle vlnové délky s vysokou hustotou). Transpondér OCR 10 je výkonným zařízením, obsahujícím předkorekci chyb přenosu mimo pásmo, která zvyšuje přenosový dosah a spolehlivost signálu.

Jednotka OCU Siemens/Optisphere obsahuje několik typů transpondérů, multiplexorů a regenerátorů. Tyto součásti pracují v režimu plug–and–play a to díky unikátní konstrukci jednotky OCU, která zajišťuje, aby žádný přenos nebyl indikován na zadní desce zařízení. To umožňuje umístění každé karty Siemens/Optisphere s libovolnou šířkou pásma do libovolného slotu. Jednotka OCU zajišťuje možnost multiplexování 2.5 Gbps, 10 Gbps a 40 Gbps a 3R regeneraci na jediném stojanu. Například jediný stojan jednotky OCU může obsahovat až 16 transpondérů Optisphere 10 Gbit/s, nebo osm karet TEX. Zařízení TEX je multiplexovacím transpondérem, který dokáže kombinovat čtyři bitové toky 2.5 Gbit/s do jediného signálu 10 Gbit/s, což maximalizuje množství odesílaných dat a současně minimalizuje počet nutných vlnových délek. Jednotka OCU a karta TEX splňují standardy NEBS s ohledem na otevřenou elektromechanickou kompatibilitu a elektromechanické rušení. Společnost Siemens/Optisphere v současnosti usiluje o dosažení úplné shody dle standardu NEBS III pro svou produktovou řadu jednotek OCU.

Ve srovnání se současnými transpondéry dosahuje poslední verze transpondérů OCR 10 výkonnosti dosahu vylepšené o 6 db, což téměř zdvojnásobuje dosah nebo–li vzdálenost, na kterou lze přenést optický signál, než je nutné jej zesílit nebo obnovit (regenerovat). To může ve svém důsledku vést k úsporám nákladů díky sníženým nárokům na tvorbu cenově náročných regeneračních míst 3R (přetvarování, obnovení taktu, regenerace). Transpondéry OCR 10 jsou rovněž velmi kompaktní – 32 transpondérových karet lze instalovat do jediného oddílu o standardní velikosti. Tato hustota – která efektivně zdvojnásobuje počet karet, jenž lze umístit do jediného oddílu – může vést k úsporám v obsazené podlahové ploše a ve spotřebě energie.

12–palců hluboký montážní rám jednotek OCU zabírá pouze malý prostor – dva stojany lze instalovat do standardního oddílu v souladu s ANSI, o velikosti 7 stop krát 23 palců. Montážní rám rovněž umožňuje kompletní přístup k zařízení z přední strany pro účely údržby a zapojení kabeláže, takže stojany mohou být umístěny zadní stranou k sobě, nebo směrem ke zdi a tak lze maximálně využít dostupný prostor.

Společnost Optisphere Networks Inc. vyvíjí a prodává inovativní systémy pro celosvětový trh se zařízeními určenými pro optické sítě. Firma Optisphere poskytuje řešení terabitových optických sítí pro přenos dat optimalizovaný na bázi IP, směrování a funkce agregace šířky pásma, které napomáhají zákazníkům vylepšovat jimi poskytované služby, vytvářet výnosy a snižovat celkové provozní náklady. Pobočka společnosti Siemens Information and Communication Networks Inc. – Optisphere – má sídlo v Restonu, Va., USA.

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 29. října 2001 - pondělí