logo itpoint.cz

Nová služba OskarKompas dokáže určit polohu a navést zákazníka k cíli jeho cesty

OskarKompas je tak prvním krokem k aplikacím pracujícím s pozicí zákazníka a umožňuje nejen dohledání, ale také určení vzdálenosti, zobrazení mapy s aktuální pozicí i nabídku informací o otevírací době či telefonickém kontaktu.

Oskar od 11. září 2001 nabízí novou službu OskarKompas, která usnadní orientaci na neznámém místě a pomůže navést k místu, firmě nebo instituci, které uživatel hledá. OskarKompas je tak prvním krokem k aplikacím pracujícím s pozicí zákazníka a umožňuje nejen dohledání, ale také určení vzdálenosti, zobrazení mapy s aktuální pozicí i nabídku informací o otevírací době či telefonickém kontaktu.

Snad každý už se někdy ocitl na místě, kde ještě nikdy nebyl, a hledal pomoc. Potřebujete-li lékaře, umožňuje OskarKompas dohledat nejbližší nemocnici nebo lékárnu. Pokazí-li se auto, stačí si zadat zobrazení nejbližší otevřené čerpací stanice nebo autoservisu. Všichni, kdo cestují, ocení nabídku přehledu hotelů nebo kempů v okolí. Banku nebo bankomat budou hledat všichni, kdo potřebují peníze nebo třeba dobít Oskartu či zaplatit fakturu. OskarKompas však pomůže také těm, kdo hledají nádraží, policejní stanici, pošty, restaurace a úřady (finanční, živnostenské, katastrální, krajské, městské, okresní, sociální, školské, pracovní a ostatní úřady státní správy). OskarKompas také umí po zadání výchozího a cílového místa cesty doporučit plán cesty včetně přehledu odboček a čísel komunikací.

Pro využití OskarKompasu stačí identifikovat svou polohu zadáním města, ulice a čísla popisného (od listopadu bude dostupné ve všech krajských městech) nebo pomocí nejbližšího objektu. Lze použít i zadání zeměpisné polohy ze systému GPS. OskarKompas poté zobrazí přehled nejbližších požadovaných objektů spolu s jejich vzdáleností, mapou a upřesňujícími informacemi o vyhledaných subjektech. OskarKompas určí i směr k hledanému objektu a zobrazí mapku s vyznačením výchozího i hledaného místa. Spolu s požadovanými subjekty jsou uváděny i podrobné údaje, např. název, přesná adresa, telefonní číslo a podobně. Pro orientaci podle světových stran je možno použít buzolu, která je za dne orientována podle Slunce a v noci podle Polárky.

Databáze OskarKompasu nabízí více než 2020 lékáren, 1550 bankomatů včetně informací o otevírací době a seznamu akceptovaných karet, přes 2300 čerpacích stanic včetně popisu nabízených služeb a otevíracích hodin, 4500 hotelů, 750 kempů a řadu dalších informací.

Služba je dostupná všem zákazníkům, kteří používají Oskarův WAP. Podrobnější informace najdete na www.oskarmobil.cz v sekci Oskarův WAP.

 www.oskarmobil.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 14. září 2001 - pátek