logo itpoint.cz

Novinky Oskarova WAPu

Oskarův WAP nabízí nové aplikace z oblasti zábavy, zpravodajství a služeb.

Novinky Oskarova WAPu

Ojedinělou vlastností Oskarova WAPu, jako jediné služby svého druhu v České republice, je jeho možnost personalizace prostřednictvím internetové stránky www.oskarmobil.cz . "Osobní" WAP je tak nejen přehlednější, ale současně pomáhá šetřit čas, a tím i finance.

Mezi dlouhodobě nejžádanější služby Oskarovba WAPu patří Oskarův wapový email, stejně jako plná administrace předplacených karet Oskarta. Ta uživatelům předplacených služeb umožňuje mimo jiné dobíjet na WAPu svůj kredit a kontrolovat stav i historii svého účtu. Ve spolupráci s Expandia Bankou nabízí Oskarův WAP služby WAP bankingu, který umožňuje zadávat příkazy k úhradě, zakládat termínované vklady nebo získávat informace o pohybech a zůstatcích na účtu.

Pro aktivaci Oskarova Wapu postačí majitelům mobilních telefonů podporující technologii WAP bezplatně aktivovat služby mobilní kanceláře na čísle *607.

Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal třetím mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz zahájil 1. března 2000 s označením služeb Oskar. Do začátku roku 2001 vstoupil Oskar s více než 300.000 zákazníky a stal se tak nejúspěšnějším mobilním operátorem GSM v počátečním roce své činnosti v České republice.

Český Mobil patří do skupiny telekomunikační společnosti Telesystem International Wireless (TIW). TIW je dynamicky se rozvíjející globální operátor mobilních telekomunikačních sítí s více než 4,5 miliony zákazníků po celém světě. Akcie TIW jsou kótovány na torontské burze ("TIW") a na burze Nasdaq ("TIWI").

TIW buduje panevropskou specializovanou digitální mobilní radiotelekomunikační síť (ESMR) prostřednictvím své dceřiné společnosti Dolphin Telecom. Kromě analogových služeb SMR ve Velké Británii, Francii, Německu, Belgii, Španělsku a Portugalsku nabízí společnost Dolphin Telecom ve Velké Británii rovněž služby ESMR.

TIW je strategickým partnerem páté největší brazilské telekomunikační skupiny a v rámci svých aktivit ve střední a východní Evropě je předním poskytovatelem mobilních služeb GSM v Rumunsku. Po obdržení licence v říjnu roku 1999 se stala rychle se rozvíjejícím duálním GSM operátorem v České republice.

 www.oskarmobil.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 21. února 2001 - středa