logo itpoint.cz

Nový Siemens DECT telefon Gigaset 200 přináší digitální kvalitu do domácnosti

Díky funkci CLIP (Caller Line Identification Presentation – identifikace volajícího – závisí na zemi a síti) je možné rozpoznat, kdo volá. Alfanumerický displej se skládá z 12 znaků a jednoho řádku pro symboly. Dosah je až 30 metrů od základnové stanice uvnitř budovy a 200 metrů venku.

Skupina Siemens Information and Communication Mobile Group (IC Mobile) v pondělí představila bezšňůrový telefon, který nabízí začínajícím uživatelům DECT volnost pohybu při telefonování v domácnosti. Díky nejdelší době hovoru a pohotovostní době ve své třídě a díky vysoce stylizovanému a ergonomickému designu se Siemens Gigaset 200 stane populární mezi zákazníky, kteří chtějí jednoduše ovladatelný bezdrátový telefon.

Siemens Gigaset 200 má příjemný design a intuitivní ovládání, které poskytuje uživatelům snadný přístup ke všem funkcím. Díky informačním znakům na displeji, deseti možným rychlovolbám a opakovanému vytáčení posledních pěti čísel si Gigaset 200 určitě oblíbí všichni členové rodiny.

Díky funkci CLIP (Caller Line Identification Presentation – identifikace volajícího – závisí na zemi a síti) je možné rozpoznat, kdo volá. Alfanumerický displej se skládá z 12 znaků a jednoho řádku pro symboly. Dosah je až 30 metrů od základnové stanice uvnitř budovy a 200 metrů venku. Díky osmidenní pohotovostní době si uživatelé s nabíjením nemusí dělat příliš velké starosti. Patnáctihodinová doba hovoru umožní i nejupovídanějšímu člověku rozmlouvat, jak dlouho chce.

Uvedení tohoto bezšňůrového přístroje je světovou premiérou, informace o českém trhu budu k dispozici v nejbližší době.

Více informací naleznete na internetové stránce http://www.siemens.de/mobile

Divize Siemens Information and Communication Mobile Group (IC Mobile) nabízí ucelenou řadu mobilních řešení, včetně mobilních zařízení, infrastruktury a aplikací. Mezi zařízení patří mobilní telefony, bezdrátové moduly, bezšňůrové telefony a výrobky pro bezdrátové domácí sítě. Portfolio infrastruktury zahrnuje ucelenou řadu mobilních síťových technologií GSM, GPRS a UMTS. K aplikacím patří mobilní služby určené pro jednotné zpracování zpráv (Unified Messaging), mobilní platby a služby založené na určení polohy. Ve fiskálním roce 2000 (který skončil 30. září 2000) divize IC Mobile vykázala tržby 9 miliard EUR a zisk před zaplacením úroků a zdaněním (EBIT) ve výši 758 miliónů EUR. Skupina na celém světě zaměstnává 29 840 lidí (k 31. březnu 2001).

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 11. září 2001 - úterý