logo itpoint.cz

Nový telekomunikační operátor PragoNet vyhlásil firmu ECT jako vítěze výběrového řízení na dodávku datové sítě pro přenos hlasu

Společnost PragoNet, která patří do uskupení The Deutsche Telekom Group, vyhlásila firmu European Computer Telecoms AG (ECT) vítězem výběrového řízení na dodávku kompletní datové sítě pro přenos hlasu.

PragoNet bude nyní pro poskytování těchto služeb používat systém Softswitch AutoCarrier od společnosti ECT. Toto rozhodnutí je
vyvrcholením výběrového řízení, kterého se zúčastnily přední firmy z této oblasti.

Společnost European Computer Telecoms AG (ECT) nabízí telekomunikačním společnostem kvalitní software a další servis pro poskytování kvalitních hlasových služeb. Tato firma dodá PragoNetu svůj produkt AutoCarrier Softswitches. První fáze projektu by měla trvat do září 2001. Všechny služby budou poskytovány v českém jazyce, přes speciálně navržené webové rozhraní. Díky tomu budou moci zákazníci firmy PragoNet získat přístup ke službám a k jejich správě i po internetu. Systém AutoCarrier také umožní posílání telefonních účtů jednotlivých zákazníků přímo na SAP systém firmy PragoNet. Zákazníci firmy PragoNet si také budou moci přes internet ověřit výši svého účtu v kterýkoli okamžik.

Za kvalitu dodané technologie ručí firma ECT. Kromě toho poskytne firma ECT společnosti PragoNet podporu při zavádení systému. Tato podpora bude ve formě poskytnutí týmu odborníků, kteří budou k dispozici firmě PragoNet po celou dobu zavádění systému a kteří také proškolí zaměstnance společnosti PragoNet. Hlavním cílem projektu je zlepšení poskytovaných služeb, zlepšení správy zákaznických účtů.

Nový poskytovatel telekomunikačních služeb PragoNet byl založen v roce 1996 pražskou radnicí. Firma vlastní moderní optickou síť, která byla dosud používána k přenášení dat a IP-VPN. Mezi zákazníky firmy PragoNet patří hlavní město Praha, vědecké instituce, široká veřejnost a poskytovatelé přístupu k internetu. Pražský trh je, vzhledem k velkému množství potenciálních zákazníků z obchodní sféry, hlavní částí telekomunikačního trhu v České republice.

Společnost PragoNet chtěla rozšířit své služby o hlasovou telefonii a hledala proto vhodného partnera a vhodnou pokrokovou technologii. Generální ředitel firmy PragoNet Michal Hátle k tomu poznamenal : "Po prozkoumání nabídek významných firem z oboru jsme se rozhodli pro technologii od firmy ECT, protože je to vysoce vyspělá a moderní technologie. Tato technologie se bude nejen snadno integrovat do našeho stávajícího systému, ale v platformě Softswitch AutoCarrier získáme také možnost připojit se k telekomunikační síti. Navíc na implementaci celého řešení je třeba jen šest týdnů. Jsme si jisti, že naše rozhodnutí položí základy budoucí dlouhodobé spolupráce."

Dr. Johann Lonnberg, vedoucí prodeje a služeb ve vídeňském středisku firmy ECT, k tomu řekl : "Jsme rádi, že si společnost PragoNet vybrala řešení od nás. Díky tomu získá možnost podrobně sledovat vývoj a strukturu sítě, což je velice důležité pro efektivní práci a úsporu nákladů. Jsme si jisti, že firma PragoNet je pro nás významnou příležitostí pro další expanzi našich služeb v České republice.

Společnost PragoNet je jedinou firmou v ČR, která má tak vyspělou infrastrukturu, a proto si můžeme být jisti, že do své sítě získá velké množství zákazníků z prostředí obchodu. Díky naší technologii získá také firma PragoNet nové zdroje příjmu ze svého nového telekomunikačního systému.

Úspěšné propojovací testy pro získání certifikátů v České republice

V ČR musí mít každé komunikační zařízení certifikát o shodě s globálními standardy ITU (International Telecommunications Union). Tento certifikát musí mít každé zařízení před tím, než je připojeno do sítě. Technologie AutoCarrier Softswitch již těmito testy úspěšně prošla a učinila tak významný krok k získání těchto certifikátů i v dalších zemích EU. Testování proběhlo v Německu firmou T-Nova Deutsche Telekom Innovationsgesellschaft mbH v červnu 2000. Toto bylo také jedním z důvodů, proč firma ECT získala tuto zakázku. Certifikační testy v ČR provedla firma Testcom, proběhly úspěšně a trvaly pouze osm dní.

Trh ve východní Evropě je velice vhodný pro nasazení technologie od ECT. Tato technologie je již úspěšně nasazována telekomunikačními operátory v celé řadě zemí západní Evropy, včetně Německa, Velké británie, Irska, Francie, Belgie, Holandska, Španělska, Itálie a Rakouska. Hlavní snahou firmy ECT bude nyní rozšíření aktivit do východní Evropy, kde dochází k deregulaci telekomunikačních trhů. Nyní se díky deregulaci telekomunikačních trhů ve východní Evropě pro velké operátory jako je Deutsche Telekom AG naskýtá možnost, aby si koupili perspektivní firmy, jako například PragoNet. Technologie AutoCarrier od firmy ECT je využívána především pro snadnou implementaci, levný provoz a rozumnou cenu. Tato technologie se připojuje k telekomunikační síti jako zařízení 4. stupně.

Hlavní cíle vídeňské pobočky firmy ECT definoval Dr. Lonnberg takto : "Naše firma má technologii, která přesně odpovídá potřebám
telekomunikačních trhů ve východní Evropě. Naše strategie, kterou jsme pojmenovali "Plať podle růstu", umožňuje operátorům nabízet svým zákazníkům kvalitní služby, aniž by museli finančně vykrvácet. Kromě úspěšných certifikačních testů v ČR se nyní chceme podrobit podobným testům v Polsku a Maďarsku."

Článek ze dne 14. srpna 2001 - úterý