logo itpoint.cz

Od 1. května zjednodušuje EuroTel strukturu svých tarifní programů

Zásadní novinkou je i zvýšení počtu volných SMS v rámci měsíčního paušálu a převod neprovolaných volných minut a nevyužitých SMS zpráv do následujícího měsíce.

Zpřehlednit a zjednodušit strukturu tarifních programů je hlavním cílem změn, které operátor sítě mobilních telefonů EuroTel zavádí od 1. května. Zásadní novinkou je i zvýšení počtu volných SMS v rámci měsíčního paušálu a převod neprovolaných volných minut a nevyužitých SMS zpráv do následujícího měsíce. Zákazníci od května zároveň
nebudou muset platit žádný poplatek za případnou změnu jejich tarifního programu.

Od 1. května bude EuroTel nabízet celkem sedm tarifů, které by měly pokrývat potřeby všech skupin uživatelů mobilních telefonů. Firma tím završuje proces změn, které začala vloni v říjnu zavedením vteřinového účtování a nových tarifů EuroTel Optimum a EuroTel Relax Plus. Každý z tarifů bude obsahovat určitý počet volných minut a volných SMS zpráv, dalších 10 volných minut a 10 volných SMS zpráv získají zákazníci, kteří za užívání mobilu platí inkasem (s výjimkou dvou nejlevnějších tarifů).

Převážně pro soukromé použití a do 60 provolaných minut měsíčně jsou určeny tarify EuroTel Relax a EuroTel Relax Plus, které za měsíční poplatek od 195 korun nabízejí 30 volných minut a 30 SMS zpráv zdarma.

Jednotlivé hovory - zvláště ve špičce, která v tomto případě končí už v 16 hodin - jsou však výrazně dražší než u ostatních tarifních programů. Pro soukromé i obchodně-pracovní použití jsou určeny především tarify EuroTel Optimum a EuroTel Optimum Plus, vhodné pro zákazníky s 60 až 200 minutami odchozích hovorů měsíčně.

Pro nejvíce telefonující zákazníky jsou určeny tarify EuroTel Business 200, EuroTel Business 300 a EuroTel Business 600, přičemž poslední z nich nabízí až 610 volných minut a 80 volných SMS.

Od května zároveň EuroTel ruší tarifní pásmo "víkend" a bude rozlišovat jen období špičky a mimo špičku. Uživatelé nových tarifů budou mít SMS zprávy aktivovány automaticky a nebudou za ně platit samostatné měsíční paušály. Hovory u všech sedmi tarifů jsou - s výjimkou první minuty - účtované po vteřinách.

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 27. dubna 2001 - pátek