logo itpoint.cz

Od 6. srpna zavádí Radiomobil novou službu pro čtení obsahu e-mailové schránky

K jejímu ovládání bude zároveň možné zadávat hlasové příkazy jako "Přečíst", "Smazat", "Další" a podobně. Nabídka je určena pouze pro zákazníky placené služby Paegas Click, jejíž měsíční poplatek činí 90 korun bez DPH, dalších 90 korun uživatel zaplatí jednorázově za aktivaci.

Přečtení obsahu e-mailové schránky včetně textu samotných e-mailů umožní nová služba, kterou od 6. srpna zprovozní mobilní operátor RadioMobil. K jejímu ovládání bude zároveň možné zadávat hlasové příkazy jako "Přečíst", "Smazat", "Další" a podobně.

Nabídka je určena pouze pro zákazníky placené služby Paegas Click, jejíž měsíční poplatek činí 90 korun bez DPH, dalších 90 korun uživatel zaplatí jednorázově za aktivaci, samotné telefonování do ClickBoxu pak bude zdarma. ClickBox se tak stává integrovaným komunikačním systémem, který kromě práce s e-maily umožňuje i přijímání a odesílání hlasových zpráv či faxů, správu osobního adresáře a různá nastavení pro přijímání a odesílání zpráv. Přístup do ClickBoxu je možný jak přes internet, tak i přes WAP nebo prostřednictvím telefonního hovoru.

Pro poslech e-mailových zpráv prostřednictvím mobilního telefonu je možné zvolit českou nebo anglickou variantu syntézy řeči. Při zavádění technologie spolupracoval RadioMobil s českou pobočkou společnosti IBM.

Mobilní telefon se tak stává prostředkem k telefonování a posílání SMS zpráv, ale i prohlížečem e-mailu, informačním klientem, elektronickou peněženkou, autentifikačním zařízením nebo obchodním nástrojem.

 http://www.pointa.cz - Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 2. srpna 2001 - čtvrtek