logo itpoint.cz

Oracle na superhubech Nextra

Společnosti Nextra, poskytovatel komplexních komunikačních řešení pro firmy, a Oracle, přední světový poskytovatel softwaru pro e-business, představily společnou iniciativu v oblasti hostingových služeb.

Oslo, 3. října 2001 - Společnosti NEXTRA, poskytovatel komplexních komunikačních řešení pro firmy, a Oracle, přední světový poskytovatel softwaru pro e-business, představily společnou iniciativu v oblasti hostingových služeb. S okamžitou platností začne NEXTRA poskytovat hosting pro softwarovou platformu Oracle, která zahrnuje databázi, aplikační server a softwarové aplikace E-Business Suite, a to ve svých vysoce bezpečených datových centrech, tzv. superhubech, v Norsku, Německu, Velké Británii a Švýcarsku.

Společná nabídka se skládá ze sady předpřipravených služeb, primárně určených středně velkým společnostem po celé Evropě. Každý balíček služeb kombinuje přijatelný měsíční poplatek s nepřetržitou systémovou podporou od specialistů společností NEXTRA a Oracle, bezpečnost hostingových center odolných i proti výbuchu nukleární bomby, a možnost pojištění proti narušení podnikání. NEXTRA je tak prvním poskytovatel služeb a hostingu v Evropě, který svým zákazníkům nabízí pojištění proti obchodním ztrátám.

"Dlouhodobý výpadek aplikace může ochromit podnikání," řekl Morten Lundal, vrchní výkonný ředitel společnosti NEXTRA a divize Telenor Business Solution. "Jako jeden z vedoucích evropských poskytovatelů kritických hostingových a aplikačních služeb, přidává NEXTRA novou a vysoce vyhledávanou garanci dodávky služeb k aplikacím Oracle, které jsou stabilním lídrem aplikačního trhu. Prostřednictvím této dohody budeme schopni nabídnout našim firemním zákazníkům i nezávislým dodavatelům softwaru outsourcingové služby, které jsou pro svou cenovou dostupnost, funkčnost, spolehlivost a bezpečnost nemají a evropském trhu konkurenci."

Díky tomuto partnerství budou zákazníci moci využívat přední softwarové řešení Oracle on-line, včetně robustní vývojové a implementační platformy Oracle a řešení Oracle E-Business Suite, a to za přijatelný měsíční poplatek. Oracle E-Business Suite obsahuje integrované aplikace pro řízení lidských zdrojů, účetnictví, mezd, řízení vztahů se zákazníky (CRM) a řízení dodavatelských řetězců. Software bude nainstalován na nejmodernějším hardwaru v každém superhubu NEXTRA s bezpečeným vysokorychlostním připojení k zákazníkovi a od něj. NEXTRA a Oracle společně zajistí správu a podporu celého systému v režimu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

"Oracle a NEXTRA sdílejí vizi, že se on-line dodávky softwarových služeb od kvalifikovaných poskytovatelů budou pro zákazníky stávat standardním modelem," řekl Sergio Giacoletto, výkonný viceprezident Oraclu pro region Evropa, Blízký východ a Afrika. "Společně vytváříme vysoce výkonnou síťovou, hardwarovou a softwarovou infrastrukturu, která bude podporovat rostoucí počet požadavků na řízené online služby v Evropě."

"Společnost IntraFish Services se rozhodla vybudovat nejrozsáhlejší elektronické tržiště pro obchodování s vybavením a službami. Nová iniciativa firem NEXTRA a Oracle umožní společnosti IntraFish Services vybudovat globální elektronické tržiště pro vodní a rybářský průmysl založené na řešení pro elektronická tržiště Oracle Exchange a bezpečných službách Telenoru, které pracují 24 hodin denně 7 dní v týdnu," řekl Jan Henry T. Olsen, předseda představenstva IntraFish Services. "Nyní máme spolehlivý a rychlý online přístup ke kvalitativním aplikacím, který zajišťuje úspěch pro naše elektronické tržiště."

"S tím, jak se mobilní Internet stává realitou, se bezpečný přístup k sofistikovaným aplikacím stává nezbytností. Partnerství společností NEXTRA a Oracle nám pomůže dodávat bohatší mobilní řešení z robustního a bezpečného prostředí," říká Simon Wilkinson, obchodní a marketingový ředitel společnosti magic4, působící v oblasti mobilních komunikací.

Druhou službou, kterou vyvinuly NEXTRA a Oracle a která je také okamžitě dostupná, je komplexní "inkubační" prostředí, ve kterém mohou nezávislí evropští vývojáři softwaru vyvíjet a implementovat své aplikace jako online služby postavené na platformě Oracle. Technologickou platformu a hostingové prostředí budou opět nepřetržitě spravovat a podporovat profesionálové společnosti NEXTRA.

 www.nextra.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 9. října 2001 - úterý