logo itpoint.cz

Orange a BT Cellnet zvyšují sazby za volání ve svých sítích

Ceny mobilního telefonování britských operátorů stoupnou.

Očekává se, že britský BT Cellnet a Orange zvýší cenu balíčků tarifů předplacených mobilních telefonů již v brzké době o více než 40 procent. To následuje po podobném tahu ostatních dvou britských mobilních telefonních operátorů, který zřejmě ukončil éru těžce dotovaných telefonů.

Již dříve totiž BT Cellnet uvedl, že nemá žádné úmysly následovat tento příklad, zatímco Orange, po Vodafone a Cellnetu britský třetí největší mobilní operátor, prohlásil, že svou volbu zvažuje.

Před dvěma týdny Vodafone UK přiznal, že hodlá zrušit dotace které platí od května dalším distributorům k jeho sadám předplacených telefonů s předpokládaným důsledkem, že tyto nejlevnější telefonní sady zdraží z dnešních cca 40 (asi 2200Kč) na 70 liber (3850Kč).

Operátor One2One podnítil cenové zvýšení, když téměř zdvojnásobil cenu svých nejlevnějších předplacených telefonů na 70 liber. Timesy se domnívají, že oznámení by mohlo přijít ještě před zveřejněním čtvrtletních počtů účastníků, které by podle očekávání mělo potvrdit vedoucí místo Vodafone v rámci sítě jeho klientů.

Článek ze dne 13. dubna 2001 - pátek