logo itpoint.cz

Orange jedná s Němci

Plány dostat Orange mezi čelné světové mobilní značky by mohly pokročit po zprávách, že vede rozsáhlé rozhovory s německým mobilním operátorem E-plus.

Plány dostat Orange mezi čelné světové mobilní značky by mohly učinit krok vpřed po zprávách, že vede rozsáhlé rozhovory s německým operátorem E-plus. Orange usiluje uzavřít roamingovou smlouvu s E-Plus, která by dala možnost jeho německému partnerskému podniku MobilCom zahájit činnost síťového operátora. MobilCom zatím prodává mobilní a pevné telefony a také funguje jako poskytovatel pro připojení k Internetu, ale potřebuje být schopný nabídnout zákazníkům také kompletní telefonní servis. Obě strany také jednají o sdílení nákladů výstavby sítě třetí generace.

Analytici spekulují, že navázání spolupráce mezi dvěma podniky by mohlo případně vést k úplnému převzetí E-Plus Orangem, dané zájmy nejdůležitějších zakladatelů E-Plus. Například americký BellSouth prohlásil, že o prodeji svého podílu uvažuje. Další je holandský KPN, jenž je zatížen dluhy a snaží se jak dobře známo zbavit i své účasti v Českém Telecomu. Analytici věří regulátorům, že sloučení vyjasní a určí jeho podmínky.

Článek ze dne 28. května 2001 - pondělí