logo itpoint.cz

Oskar nabídne SMS e-mail a SMS CHAT

Dnem 17. dubna uvede mobilní operátor Oskar na trh nové služby - SMS e-mail a SMS CHAT.

SMS E-mail je služba, díky níž se mobilní telefon stává i e-mailovým terminálem. Umožňuje odesílat textové zprávy z mobilního telefonu na internetové e-mailové adresy. Zároveň lze e-mailové zprávy z internetu přijímat ve formě SMS na mobilní telefon. Firemní zákazníci používají SMS E-mail především pro přijímání a odesílání nejdůležitějších e-mailů, v případě, že nechtějí čekat, až se dostanou ke svému počítači. Pro odeslání SMS na e-mail Oskar stanovil cenu 2 Kč (2,10 Kč včetně DPH) pro všechny tarify kromě Slyším Vás - kde platí cena 4 Kč (4,20 Kč včetně DPH).

Služba SMS CHAT prostřednictvím SMS umožňuje téměř odkudkoliv z České republiky komunikovat řadou lidí současně o nejrůznějších zajímavých tématech. Příspěvek odeslaný jedním účastníkem je automaticky doručen všem ostatním. Diskuse probíhá v reálném čase, jakmile odešlete příspěvek, mohou si jej přečíst ostatní. Přijaté zprávy v rámci Oskarova SMS CHATU jsou zdarma. Ceny za odeslané SMS se budou pohybovat v rozmezí od 2,50 Kč.

Podrobné informace k novým Oskarovým službám SMS E-mail a SMS CHAT budou k dispozici 17. dubna, v den komerčního zahájení obou služeb.

Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal třetím mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz zahájil 1. března 2000 s označením služeb Oskar. Do začátku roku 2001 vstoupil Oskar s více než 300 000 zákazníky a stal se tak nejúspěšnějším mobilním operátorem GSM v počátečním roce své činnosti v České republice.

Český Mobil patří do skupiny telekomunikační společnosti Telesystem International Wireless (TIW). TIW je dynamicky se rozvíjející globální operátor mobilních telekomunikačních sítí s více než 4,8 miliony zákazníků po celém světě. Akcie TIW jsou kótovány na torontské burze ("TIW") a na burze Nasdaq ("TIWI").

TIW buduje panevropskou specializovanou digitální mobilní radiotelekomunikační síť (ESMR) prostřednictvím své dceřiné společnosti Dolphin Telecom. Kromě analogových služeb SMR ve Velké Británii, Francii, Německu, Belgii, Španělsku a Portugalsku nabízí společnost Dolphin Telecom ve Velké Británii rovněž služby ESMR.

V rámci svých aktivit ve střední a východní Evropě je TIW předním poskytovatelem mobilních služeb GSM v Rumunsku. Po obdržení licence v říjnu roku 1999 se stala rychle se rozvíjejícím duálním GSM operátorem v České republice.

 www.oskarmobil.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 30. března 2001 - pátek