logo itpoint.cz

Oskar rozšířil nabídku služeb o SMS e-mail a SMS CHAT

Dnem 17.4. 2001 Oskar rozšířil svou nabídku služeb na bázi SMS o SMS E-mail a SMS CHAT. Obě služby jsou k dispozici zákazníkům předplacených i tarifních programů.

Dnem 17.4. 2001 Oskar rozšířil svou nabídku služeb na bázi SMS o SMS E-mail a SMS CHAT. Obě služby jsou k dispozici zákazníkům předplacených i tarifních programů.

SMS E-mail je služba, díky níž se mobilní telefon stává i e-mailovým terminálem. Umožňuje odesílat textové zprávy z mobilního telefonu na internetové e-mailové adresy. Zároveň lze e-mailové zprávy z Internetu přijímat ve formě SMS na mobilní telefon. Firemní zákazníci používají SMS E-mail především pro přijímání a odesílání nejdůležitějších e-mailů v případě, že nechtějí čekat, až se dostanou ke svému počítači.

Pro odeslání SMS zpráv na E-mail postačí zaregistrovat uživatelské jméno (min. 4, max. 32 znaků) napsáním SMS ve tvaru "EMAILZAP uživatelské jméno" (např. EMAILZAP petr) a odeslat na číslo 2255, které Oskar službě SMS E-mail vyhradil. Po obdržení potvrzení o úspěšné registraci je možné začít službu SMS E-mail okamžitě používat. Mobilní e-mailová adresa je: petr@mujoskar.cz. Praktickou výhodou Oskarova SMS E-mailu je možnost rozdělit přijatou e-mailovou zprávu do dvou SMS o celkové délce až 320 znaků (2 x 160). Příjemce zprávy tak získá úplnější informaci o obsahu sdělení.

Oskar nabízí dvě jazykové sady příkazů pro ovládání SMS E-mailu, českou a anglickou. Služba je tak snadněji ovladatelná i pro cizince. Přijaté SMS informující o e-mailech jsou u Oskara zdarma. Až do konce dubna nabízí Oskar navíc svým zákazníkům možnost vyzkoušet SMS E-mail za zvýhodněné ceny.

Cena SMS odeslané na e-mail

 

Cena do 30.dubna

Cena od 1.května

 

Volám Málo, Volám Často, Volám Stále; Dohoda s Oskarem

1 Kč

0,50 Kč

1,05 Kč včetně DPH

0,53 Kč včetně DPH

2 Kč

2,10 Kč včetně DPH

Oskarta

2 Kč

2,10 Kč včetně DPH

3 Kč

3,15 Kč včetně DPH

Slyším Vás

(Špička/Mimo špičku)

0,50/0,35 Kč

0,53/0,37 Kč

včetně DPH

4 Kč

4,20 Kč včetně DPH

DPH činí 5%

SMS CHAT umožňuje prostřednictvím krátkých textových zpráv téměř odkudkoliv z České republiky komunikovat s řadou lidí současně o nejrůznějších zajímavých tématech. Příspěvek odeslaný jedním účastníkem je automaticky doručen všem ostatním. Diskuse probíhá v reálném čase, jakmile odešlete příspěvek, mohou si jej přečíst ostatní.

Pro používání SMS CHATu postačí zaregistrovat svou vlastní přezdívku a poté vstoupit do některé z chatovacích místností. Např. ".CHAT PETR" a následně ".VSTUP ZABAVA". Každou textovku, kterou po vstupu do místnosti napíšete a odešlete na zvláštní číslo 3366, si budou moci přečíst všichni, kdo jsou v dané místnosti právě přihlášeni.

Oskar nabízí dvojí způsob ovládání SMS CHATu - buď může zákazník použít snadno zapamatovatelné příkazy, jako je např. ".VSTUP", nebo zkratkové příkazy jako např. ">", které značně usnadní a zrychlí ovládání.

(Po zadání příkazu spolu s názvem místnosti a odeslání na 3366 vstoupíte do zvolené místnosti. Tj.".VSTUP ZABAVA" nebo "> ZABAVA")

Oskarův CHAT nabízí následující tematicky zaměřené místnosti - ZABAVA, SEZNAMKA, POLITIKA, SPORT a TECHNIKA a privátní místnosti. Uživatelům, kteří se chtějí zapojit do CHATování, doporučujeme před vlastním přihlášením použít příkaz ".MISTNOSTI" nebo jeho zkrácenou verzi "%". Po jeho odeslání budete informováni příchozí SMSkou o seznamu místností i o počtu přihlášených účastníků. Obdobně jako u jiných Oskarových služeb, byl při vývoji SMS CHAT kladen hlavní důraz na uživatelskou vstřícnost a snadnou ovladatelnost. Proto byl v souladu s výsledky zkušebních provozů nastaven maximální počet účastníků v jedné místnosti na 20 osob. Při tomto počtu je možno diskusi plynule sledovat, aniž by uživatelé byli zahlceni neaktuálními zprávami zpožděnými kvůli neomezenému množství aktivních uživatelů.

Pokud uživatel přihlášený v místnosti neodešle žádnou SMS po dobu 15 minut, bude automaticky odhlášen. Tím je zajištěno, že v místnostech diskutují lidé, kteří jsou aktivní, a pokud již o další CHATování zájem neprojevují, uvolní místo dalším zájemcům. Uživatel se může odhlásit také sám příkazem ".VYSTUP". Oskar bude průběžně upravovat a rozšiřovat strukturu SMS CHATU podle zájmu uživatelů.

Přijaté zprávy jsou v rámci Oskarova SMS CHATU zdarma, zákazník tak platí pouze za odeslané, nikoliv přijaté SMS. Tato koncepce Oskarova CHATu představuje férový přístup k zákazníkovi, kdy vlastní aktivitou vyjadřuje zájem o používání služby a není jen pasívním a platícím příjemcem. V první fázi uvedení této služby na trh, tedy až do konce dubna, nabízí Oskar navíc svým zákazníkům možnost vyzkoušet SMS CHAT za zvýhodněné ceny.

Cena SMS odeslané do CHATu

 

Cena do 30.dubna

Cena od 1.května

Volám Málo, Volám Často, Volám Stále, Dohoda s Oskarem

1 Kč

0,50 Kč

1,05 Kč včetně DPH

0,53 Kč včetně DPH

2,50 Kč

2,63 Kč včetně DPH

Oskarta

2 Kč

2,10 Kč včetně DPH

3,50 Kč

3,68 Kč včetně DPH

Slyším Vás

(Špička/Mimo špičku)

0,50/0,35 Kč

0,53/0,37 Kč

včetně DPH

5 Kč

5,25 Kč včetně DPH

DPH činí 5%

Služby SMS je možno využívat na kterémkoliv typu mobilního telefonu, není potřeba žádat o jejich aktivaci, neboť vycházejí z principu zasílání SMS. Podrobný návod pro použití obou služeb najdete na www.oskarmobil.cz v sekci Produkty a služby.

Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal třetím mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz zahájil 1. března 2000 s označením služeb Oskar. Do začátku roku 2001 vstoupil Oskar s více než 300 000 zákazníky a stal se tak nejúspěšnějším mobilním operátorem GSM v počátečním roce své činnosti v České republice.

Český Mobil patří do skupiny telekomunikační společnosti Telesystem International Wireless (TIW). TIW je dynamicky se rozvíjející globální operátor mobilních telekomunikačních sítí s více než 4,8 miliony zákazníků po celém světě. Akcie TIW jsou kótovány na torontské burze ("TIW") a na burze Nasdaq ("TIWI").

TIW buduje panevropskou specializovanou digitální mobilní radiotelekomunikační síť (ESMR) prostřednictvím své dceřiné společnosti Dolphin Telecom. Kromě analogových služeb SMR ve Velké Británii, Francii, Německu, Belgii, Španělsku a Portugalsku nabízí společnost Dolphin Telecom ve Velké Británii rovněž služby ESMR.

V rámci svých aktivit ve střední a východní Evropě je TIW předním poskytovatelem mobilních služeb GSM v Rumunsku. Po obdržení licence v říjnu roku 1999 se stala rychle se rozvíjejícím duálním GSM operátorem v České republice.

 www.oskarmobil.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 18. dubna 2001 - středa