logo itpoint.cz

Oskar zahájil zkušební provoz nového hlavního operačního centra sítě / OSKAR HI-TECH CENTRUM

Oskar včera v odpoledních hodinách zahájil zkušební provoz Oskar Hi-Tech Centra, které bude tvořit technické zázemí Oskarovy infrastruktury včetně zajištění provozu sítě, se nachází u Říčan nedaleko Prahy.

Oskar včera v odpoledních hodinách zahájil zkušební provoz Oskar Hi-Tech Centra, které bude tvořit technické zázemí Oskarovy infrastruktury včetně zajištění provozu sítě, se nachází u Říčan nedaleko Prahy.

Oskar Hi-Tech Centrum je vybaveno nejmodernějšími technologiemi od společností Siemens, Ericsson, IBM, Sun Microsystems, Comverse a Watchmark, které zajistí vysokou spolehlivost a špičkovou kvalitu sítě. Dodaná zařízení jsou určena nejen pro hlasové služby ale i pro služby s přidanou hodnotou jako je WAP a pro budoucí implementaci technologie GPRS.

Součástí Oskar Hi-Tech Centra je i nově vzniklé Národní centrum pro správu sítě, ve kterém bude pracovat 60 zaměstnanců a dalších 60 se bude starat o stav sítě v celé České republice. V Národním centru pro správu sítě budou mít Oskarovi specialisté 24 hodin denně a 7 dní v týdnu absolutní přehled o stavu sítě na mnoha displejové obrazovce, která jim umožní kontrolu a správu sítě v reálném čase.

Oskar Hi-Tech Centrum má rovněž k dispozici technickou dokumentaci každé součástky v síti Oskar a zároveň disponuje vlastním rozsáhlým skladem materiálu pro technické zajištění provozu sítě.

"Nejmodernější zařízení a technologie implementované v Oskar Hi-Tech Centru přinesou našim zákazníkům maximální kvalitu ve všech oblastech námi poskytovaných služeb a současně uspokojí rostoucí poptávku po nových a nejvyspělejších službách," řekl Jon Eddy, technický ředitel společnosti Český Mobil.

 mapka - OSKAR HI-TECH CENTRUM Lokalita poblíž Říčan byla zvolena po důkladném zvážení všech technických a geografických aspektů a zejména kvůli dobré propojitelnosti s ostatními částmi sítě Oskar. Nová budova je vybavena plně automatizovaným kontrolním, protipožárním, klimatizačním a bezpečnostním systémem, který zajišťuje, aby vybavení centra i celá síť byly za jakékoliv situace v plném provozu. K tomu slouží i celá soustava záložních zdrojů a speciální bezprašné prostředí.

Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal třetím mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz zahájil 1. března 2000 s označením služeb Oskar. Do začátku roku 2001 vstoupil Oskar s více než 300.000 zákazníky a stal se tak nejúspěšnějším mobilním operátorem GSM v počátečním roce své činnosti v České republice.

Český Mobil patří do skupiny telekomunikační společnosti Telesystem International Wireless (TIW). TIW je dynamicky se rozvíjející globální operátor mobilních telekomunikačních sítí s více než 4,8 miliony zákazníků po celém světě. Akcie TIW jsou kótovány na torontské burze ("TIW") a na burze Nasdaq ("TIWI").

TIW buduje panevropskou specializovanou digitální mobilní radiotelekomunikační síť (ESMR) prostřednictvím své dceřiné společnosti Dolphin Telecom. Kromě analogových služeb SMR ve Velké Británii, Francii, Německu, Belgii, Španělsku a Portugalsku nabízí společnost Dolphin Telecom ve Velké Británii rovněž služby ESMR.

TIW je strategickým partnerem páté největší brazilské telekomunikační skupiny a v rámci svých aktivit ve střední a východní Evropě je předním poskytovatelem mobilních služeb GSM v Rumunsku. Po obdržení licence v říjnu roku 1999 se stala rychle se rozvíjejícím duálním GSM operátorem v České republice.

 www.oskarmobil.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 5. dubna 2001 - čtvrtek