logo itpoint.cz

Oskarův tržní podíl již přesáhl 10 procent

Na konci třetího čtvrtletí letošního roku měl 680 300 zákazníků, což proti počátku roku znamená nárůst o 126 procent. Od července do září získal Oskar 140 200 nových uživatelů - tedy téměř dvakrát více, než ve srovnatelném období loňského roku.

Zatímco ostatní mobilní operátoři v ČR zaznamenávají pokles tržního podílu, Oskar roste čím dál rychleji. Na konci třetího čtvrtletí letošního roku měl 680 300 zákazníků, což proti počátku roku znamená nárůst o 126 procent. Od července do září získal Oskar 140 200 nových uživatelů - tedy téměř dvakrát více, než ve srovnatelném období loňského roku.

Oskar si rovněž rychle ukrajuje čím dál větší díl z českého mobilního trhu. Zatímco před rokem měl Oskar zhruba pětiprocentní tržní podíl, na konci září 2001 jeho služby používalo již 11 procent českých uživatelů mobilů. Oskarovy služby si zvolilo 24 procent ze všech lidí, kteří si ve třetím čtvrtletí v ČR nově aktivovali SIM kartu.

"Jak potvrzují výsledky za letošní první tři čtvrtletí, Oskar je na dobré cestě k prvnímu miliónu zákazníků, " uvedla Karla Stephens, výkonná viceprezidentka společnosti Český Mobil. "Pro čtvrtý, tradičně nejsilnější kvartál, jsme již představili atraktivní vánoční nabídku. Očekáváme, že pozice Oskara tak bude i nadále posilovat."

Oskar ve třetím čtvrtletí nabídl řadu praktických novinek. Hitem se stal například program Oskamarádi, který nabízí možnost zvolit si pět čísel, na něž lze volat o korunu levněji. Značnou popularitu si získala i služba OskarKompas - orientační systém na WAPu, s jehož pomocí uživatelé snadnou najdou bankomaty, restaurace, benzínová čerpadla, pošty a řadu dalších míst, firem nebo institucí.

Rychlý růst zažívá nejen Oskarova síť, ale i sama společnost, která ji provozuje. V závěru třetího čtvrtletí Český Mobil již v ČR zaměstnával téměř 1300 pracovníků.

 www.oskarmobil.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 12. listopadu 2001 - pondělí