logo itpoint.cz

Paegas nyní nabízí volání do hlasové schránky a ClickBoxu zdarma

Od 1. dubna mohou všichni uživatelé současně nabízených tarifních programů Paegas ( Paegas 20 až Paegas 300, včetně partnerských programů a programu Jistota) a také majitelé předplacených karet Paegas Twist volat do ClickBoxu nebo do hlasové schránky zdarma.

Od dubna mohou všichni uživatelé současně nabízených tarifních programů Paegas ( Paegas 20 až Paegas 300, včetně partnerských programů a programu Jistota) a také majitelé předplacených karet Paegas Twist volat do ClickBoxu nebo do hlasové schránky zdarma. S platností od 1. dubna dochází také ke zjednodušení ceníku hovorů při volání do sítí mobilní komunikace ostatních českých operátorů. Pro většinu zákazníků to znamená snížení cen. „ Jde jednoznačně o revoluci, o zcela novou dimenzi mobilní komunikace, která umocní používání a výhody mobilního telefonu. A Paegas chce tuto revoluci vést, jakožto první operátor, který se k tomuto odvážnému kroku uchyluje. Nyní mají naši zákazníci příležitost využívat možnosti, které jim přináší ClickBox i běžná hlasová schránka Paegas, aniž by museli platit za vyzvedávání zpráv“ uvedl marketingový ředitel společnosti RadioMobil Robert Chvátal.

Odbourání poplatků za volání do schránky platí pro všechny uživatele běžných tarifních programů a TWIST zákazníci při volání přes zkrácenou volbu, tedy čísla 3311 (běžná schránka) a 3322 (ClickBox) z vlastního telefonu. Při volání z jiného telefonního čísla a při použití dlouhého čísla (0603 12 33 11, resp. 0603 12 33 22) se poplatek za přístup do schránky se nemění. Nulová cena hovoru do schránky se nevztahuje na starší programy, jako je Ekonom, Aktiv, Manažer či Diamant. Jejich majitelé však mají možnost jednoduše přejít na nové tarifní programy a začít ihned využívat všech výhod, které jim přinášejí.

Zákazníkům bude umožněn velmi jednoduchý a rychlý způsob jak si svou hlasovou schránku prvotně aktivovat či znovuaktivovat – a to bezplatným zavoláním z mobilního telefonu na zákaznickou linku 4603. Prostřednictvím tónové volby je to záležitost několika minut.

Další změnou je úprava poplatků za volání do sítí mobilní komunikace jiných operátorů. Uživatelé standardních tarifních programů Paegas tak ušetří rovnou korunu za každou minutu hovoru do sítě Oskar. Hovory do všech sítí mobilní komunikace tedy budou od dubna účtovány stejným poplatkem. Zůstávají přitom zachovány zvýhodněné sazby při volání uvnitř sítě Paegas. V případě předplacených karet Paegas Twist přitom dochází k úpravě ceny za hovor do sítě EuroTel, takže minuta spojení s majitelem mobilu využívajícím jinou síť GSM nyní vyjde na 6,80 Kč. Všechny hovory jsou přitom účtovány po půlminutových tarifních impulzech, a zákazník tak nemusí platit za sebekratší hovor celou první minutu v mnoha případech u jiných operátorů. „ Těmito úpravami sledujeme další zpřehlednění a naprosté zrovnoprávnění ostatních mobilních operátorů ve všech aktivně nabízených tarifních programech“ doplnil Robert Chvátal.

Cenové výhody služeb Paegas :

Akciová společnost RadioMobil je operátorem sítě GSM 900/1800 MHz pod názvem Paegas. Od roku 1996, kdy RadioMobil vstoupil na český trh, a přinesl tak konkurenci, získal přes dva milióny zákazníků. Předplacené služby prodává RadioMobil pod názvem Paegas Twist, což je nejúspěšnější předplacená služby na českém trhu, která svým uživatelům umožňuje celou řadu služeb jako třeba datové a faxové spojení, GSM bankovnictví na bázi standardu SIM Toolkit, služby Paegas Asistent, přístup ke službám WAP a navíc jim zdarma nabízí e-mailovou schránku ClickBox Easy. Paegas Click je další značkou služeb společnosti RadioMobil, která je zaměřena na zákazníky s přístupem k internetu či WAPu. Ti tak mohou na webové stránce www.click.cz snadno nastavovat služby, ale i třeba využívat komplexní elektronickou schránku na bázi technologie unified messaging.

RadioMobil patří do skupiny Deutsche Telekom – jednoho z největších světových telekomunikačních operátorů. Ten totiž prostřednictvím dceřinné společnosti T-Mobil (operátora mobilních služeb Deutsche Telekom) vlastní 87,3 % v konsorciu C-Mobil. Dalšími akcionáři CMobilu jsou: STET mobile holdings N.V. (12 %) a PVT, a.s. (0,7 %). Mezinárodní konsorcium C-Mobil je přitom spolu s Českými radiokomunikacemi akcionářem společnosti RadioMobil. V roce 2001 realizuje CMobil opci, díky které navýší podíl ve společnosti RadioMobil z dosavadních 49 % na 60,8 %.

Síť GSM Paegas dnes pokrývá přes 99 % české populace a 99,8 % silnic první třídy. Jen během roku 2000 vzrostl počet vysílačů o 750 a na konci roku jich tak bylo 2500. Jen do sítě loni směřovaly investice přesahující devět miliard korun. Mobilní telefon mohou zákazníci společnosti RadioMobil používat v sítích 203 operátorů z 89 zemí celého světa (celkem 124 různých lokalit). Na konci února roku 2001 využívalo služby Paegas přes 2.000.000 zákazníků.

 www.paegas.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 30. března 2001 - pátek