logo itpoint.cz

Partneři nového telekomunikačního operátora GlobalTel

Globaltl získal licenci na veřejné telefonní služby, zřizování a provozování veřejné telekomunikační sítě 12. ledna 2001 - představujeme partnery společnosti ...

Globaltl získal licenci na veřejné telefonní služby, zřizování a provozování veřejné telekomunikační sítě 12. ledna 2001 - partnery společnosti jsou :

British Telecom Česká republika

Společnost BT ( British Telecommunications plc ) je jednou z nejúspěšnějších mezinárodních telekomunikačních společností na světě. Je zastoupena ve většině zemí Evropy, Asie, Pacifiku a na obou amerických kontinentech formou přímých nebo generálních zastoupení, dceřinných nebo podílových společností.

Příkladem komplexního řešení požadavků na služby především nadnárodních společností, právnických a fyzických subjektů z celého světa, je společná akvizice společností AT&T a British Telecom pod názvem CONCERT, která působí na tuzemském trhu již řadu let a umožňuje řadě zákazníků z celého světa používat služby BT v rámci jejich zastoupení v České republice.

Společnost BT je nejvýznamnější evropskou telekomunikační společností, s dlouhou tradicí, se zkušenostmi z liberalizovaného telekomunikačního prostředí, s vlastní infrastrukturou ve většině evropských zemí a především s výkonnou a spolehlivou panevropskou sítí, vybudovanou na nejmodernějších technologiích. Tato síť, známá pod názvem Farland, je nejrozsáhlejší a nejvýkonnější telekomunikační sítí v Evropě, kterou kromě BT používá i většina ostatních evropských operátorů. Investice do této telekomunikační infrastruktury jsou v objemu 13 miliard liber.

Tuto síť v rámci zastoupení v jednotlivých zemích používá v Evropě zhruba 16 miliónů zákazníků, především operátorů, soukromých a nadnárodních společností.

BT je držitelem telekomunikačních licencí ve 23 zemích Evropy a dalších mimo Evropu. BT je celosvětově považována za hlavního inovátora v oblasti telekomunikací. Z tohoto důvodu jsou zřejmé její priority v oblasti mobilních komunikací, IN a IP technologií.


Czech Bone

Společnost czechbone s.r.o. v současné době provozuje hybridní páteřní síť osazenou technologií umožňující poskytovat video, audio a datové služby provozovatelům kabelových televizí.

Základní filozofií společnosti je integrovat sítě provozovatelů kabelových televizí a na bázi progresivních technologií vytvořit vysokorychlostní páteřní síť, schopnou dodávat svým zákazníkům široké spektrum služeb.

Společnost czechbone s.r.o. jako partner pro operátory kabelových televizí nabízí bohatý sortiment služeb :


Sloane Park Property Trust

Společnost SLOANE PARK PROPERTY TRUST, a.s. byla založena v roce 1998 a jejím jediným současným akcionářem je britská společnost SLOANE PARK PROPERTY TRUST LIMITED se sídlem Londýn, Velká Británie.

Společnost využívá znalostí telekomunikačního prostředí v ČR a dovedností českého managementu společnosti v oblasti telekomunikací a finančního zázemí mateřské firmy.

Je vlastníkem páteřních optických SM přenosových sítí na území České republiky a přenosové technologie pro poskytování telekomunikačních služeb a služeb přenosu dat.

V oblasti telekomunikací se společnost začala profilovat na jaře 2000. Svoji dnešní páteřních síť optických kabelů odkoupila a doinvestovala do dnešního dne tak, aby splňovala nejnáročnější požadavky našich zákazníků na vysokokapacitní propojení při dodržení vysokého standardu platných telekomunikačních norem. Společnost stávající páteřní optické přenosové neustále rozšiřuje dle požadavků svých zákazníků.

Společnost poskytuje telekomunikační služby v rozsahu vydaného povolení Českého telekomunikačního úřadu číslo 104 212/2000-611 – pronájem okruhů prostřednictvím telekomunikačních zařízení a sítí zřizovaných a provozovaných mimo jednotnou telekomunikační síť.

 www.globaltel.cz

Článek ze dne 19. ledna 2001 - pátek