logo itpoint.cz

Pět zájemců předložilo své nabídky do výběrového řízení o přidělení licence FWA v pásmu 26 GHz pro Slovenskou republiku

Jsou to společnosti Callino, GityCOM, Metis, Nextra Wireless a RDT.

Pět zájemců předložilo své nabídky do výběrového řízení o přidělení licence Fixed Wireless Access (FWA) v pásmu 26 GHz pro Slovenskou republiku. Jsou jimi společnosti Callino, s. r. o., GityCOM, a. s., Metis (Slovensko), s. r. o., Nextra Wireless, a. s., a RDT, a. s. Jak řekl mluvčí Telekomunikačního úřadu (TÚ) Slovenské republiky Roman Vavro, předložené nabídky zkontrolovala po formální stránce výběrová komise za účasti notářky.

Předsedou komise jmenované předsedou TÚ SR Milanem Luknárem je Pavol Kukura (A1 Consulting, a. s.), dalšími členy jsou Dušan Faktor (Ministerstvo dopravy, pošt a telekomunikací SR), Ján Jasovský (poslanec Národní rady SR za HZDS), Juraj Oravec (VÚS Banská Bystrica) a Milan Pritz (TÚ SR).

Telekomunikační úřad konec lhůty pro podání žádostí třikrát posunul. Nejdříve ji prodloužil 22. března z technických důvodů na 23. dubna, protože nestihl vyjít nejnovější věstník ministerstva. Později následoval posun termínu na 27. dubna, údajně na žádost zájemců, a nakonec došlo k posunu uzávěrky na 4. května.

Tendr na prodej licencí FWA vyhlásil úřad 23. února letošního roku. Prodávat se budou tři licence, každá z nich za 70 milionů slovenských korun, a to formou tzv. soutěže krásy. Původně TÚ evidoval 13 zájemců – kromě firem, které dnes nabídku předložily, mezi nimi byly též Globtel, EuroTel Bratislava, K.I.S.S., Landtel N.V. Holding, Slovenské telekomunikácie, Globalnet a Transtel. Standard FWA je určen na poskytování datových spojení pro uzavřenou skupinu klientů, což umožňuje například komunikaci mezi pobočkami některých firem, ale i vysokorychlostní přístup k internetu.

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 9. května 2001 - středa