PLATBA.CZ - první certifikovaná aplikace programu IBM ASP Prime

Služba, která umožňuje obchodníkům přijímat úhrady zboží objednaného v internetovém obchodě všemi dostupnými platebními metodami, byla jako první nejen v ČR, ale v celé střední a východní Evropě, certifikována společností IBM v kategorii ASP Prime.

Služba PLATBA.CZ byla jako první nejen v ČR, ale v celé střední a východní Evropě, certifikována společností IBM v kategorii ASP Prime. Toto ocenění vypovídá o vysoké technologické úrovni a stabilitě aplikace, která je provozována na HW IBM RS/6000 a operačním systému AIX.

Zátěžový test v trvání jednoho týdne provedlo expertní středisko IBM pro východní Evropu se sídlem ve Stuttgartu. Vzhledem k tomu, že PLATBA.CZ je klasickou ASP službou (Application Service Provider), specializovanou na zprostředkování plateb v internetových obchodech, je hledisko jejího spolehlivého, nepřetržitého a bezpečného provozu jedním z nejdůležitějších.

Provozovatel služby Globe Internet, s.r.o. si od zařazení služby PLATBA.CZ mezi certifikované produkty programu IBM ASP Prime slibuje především prohloubení důvěry obchodníků/uživatelů v toto řešení. Získání certifikátu pro službu PLATBA.CZ znamená další krok k zajištění pohodlného a jednoduchého prostředí pro realizaci platebního styku obchodníka a zákazníka na českém internetu.

Služba PLATBA.CZ ( http://platba.cz ) umožňuje obchodníkům přijímat úhrady zboží objednaného v internetovém obchodě všemi dostupnými platebními metodami. V současné době je to 14 online i offline metod, mezi nimi i online zúčtování platebních karet VISA a EC/MC. Součástí řešení jsou nástroje pro správu platebních transakcí, zajištění zpětné vazby s plátcem, podpora pro export údajů o klientech a platbách do externích informačních systémů atp. PLATBA.CZ byla uvedena do provozu v červnu roku 2001, v listopadu letošního roku se umístila na třetím místě v soutěži Be First on Tuesday o nejlepší IT projekt.

Více o programu ASP Prime najdete na stránkách IBM - http://www-5.ibm.com/cz/netgeneration/zone/asp/prime.html

 platba.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 12. prosince 2001 - středa

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux
Aktuální články

Moderní trendy a zapojení ICT technologi...

Ještě dokonalejší vzdálená správa koncov...

Benefice ArtForum ICZ pomáhá projektu Mů...

V INVENTI pracuje 25 procent žen - dvojn...

SAS Visual Analytics v cloudu za zvýhodn...

Prestižní evropská cena za rozvoj cloudo...

RAD Studio 10.2 s podporou Linuxu

Digitalizace a Průmysl 4.0 v praxi

ČTÚ vyhlásil aukci kmitočtů v pásmu 3,7 ...

Jak zvýšit efektivitu provozu datového c...

Spolehlivá ochrana a ukládání dat pro po...

SUSE Linux Enterprise Server pro KunLun ...

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...