PLATBA.CZ - první certifikovaná aplikace programu IBM ASP Prime

Služba, která umožňuje obchodníkům přijímat úhrady zboží objednaného v internetovém obchodě všemi dostupnými platebními metodami, byla jako první nejen v ČR, ale v celé střední a východní Evropě, certifikována společností IBM v kategorii ASP Prime.

Služba PLATBA.CZ byla jako první nejen v ČR, ale v celé střední a východní Evropě, certifikována společností IBM v kategorii ASP Prime. Toto ocenění vypovídá o vysoké technologické úrovni a stabilitě aplikace, která je provozována na HW IBM RS/6000 a operačním systému AIX.

Zátěžový test v trvání jednoho týdne provedlo expertní středisko IBM pro východní Evropu se sídlem ve Stuttgartu. Vzhledem k tomu, že PLATBA.CZ je klasickou ASP službou (Application Service Provider), specializovanou na zprostředkování plateb v internetových obchodech, je hledisko jejího spolehlivého, nepřetržitého a bezpečného provozu jedním z nejdůležitějších.

Provozovatel služby Globe Internet, s.r.o. si od zařazení služby PLATBA.CZ mezi certifikované produkty programu IBM ASP Prime slibuje především prohloubení důvěry obchodníků/uživatelů v toto řešení. Získání certifikátu pro službu PLATBA.CZ znamená další krok k zajištění pohodlného a jednoduchého prostředí pro realizaci platebního styku obchodníka a zákazníka na českém internetu.

Služba PLATBA.CZ ( http://platba.cz ) umožňuje obchodníkům přijímat úhrady zboží objednaného v internetovém obchodě všemi dostupnými platebními metodami. V současné době je to 14 online i offline metod, mezi nimi i online zúčtování platebních karet VISA a EC/MC. Součástí řešení jsou nástroje pro správu platebních transakcí, zajištění zpětné vazby s plátcem, podpora pro export údajů o klientech a platbách do externích informačních systémů atp. PLATBA.CZ byla uvedena do provozu v červnu roku 2001, v listopadu letošního roku se umístila na třetím místě v soutěži Be First on Tuesday o nejlepší IT projekt.

Více o programu ASP Prime najdete na stránkách IBM - http://www-5.ibm.com/cz/netgeneration/zone/asp/prime.html

 platba.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 12. prosince 2001 - středa

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux
Aktuální články

Profesionální bezdrátový prezentační sys...

Bezpečný a transparentní FORPSI cloud

Výzva operátorům ke změně cenové politik...

Budeme mít férové operátory i ceny za mo...

Ne všechna volání z ciziny jsou roaminge...

DNS obhájila prvenství a získala ocenění...

Multimediální zásuvky s konektory HDMI, ...

Nová řešení podpory dostupnosti různorod...

Moderní digitální kancelář bez šanonů

Současné a budoucí IT trendy na konferen...

Zálohování firemních dat s dvojnásobnou ...

Co je nového v české verzi Dynamics NAV ...

Projekt NEN je ušit na míru IT společnos...

Jak na ochranu dat o tržbách

Dynamics 365 pomáhá obchodníkům zlepšova...

Mobilní bankovnictví ohrožuje SMS malwar...

Konference SUSE Expert Days 2017 pro pří...

Malý přenosný bluetooth reproduktor Polk...

Odpovědnost za ochranu dat zákazníků je ...

Digitální transformace s podporou VMware...