logo itpoint.cz

PLATBA.CZ - první certifikovaná aplikace programu IBM ASP Prime

Služba, která umožňuje obchodníkům přijímat úhrady zboží objednaného v internetovém obchodě všemi dostupnými platebními metodami, byla jako první nejen v ČR, ale v celé střední a východní Evropě, certifikována společností IBM v kategorii ASP Prime.

Služba PLATBA.CZ byla jako první nejen v ČR, ale v celé střední a východní Evropě, certifikována společností IBM v kategorii ASP Prime. Toto ocenění vypovídá o vysoké technologické úrovni a stabilitě aplikace, která je provozována na HW IBM RS/6000 a operačním systému AIX.

Zátěžový test v trvání jednoho týdne provedlo expertní středisko IBM pro východní Evropu se sídlem ve Stuttgartu. Vzhledem k tomu, že PLATBA.CZ je klasickou ASP službou (Application Service Provider), specializovanou na zprostředkování plateb v internetových obchodech, je hledisko jejího spolehlivého, nepřetržitého a bezpečného provozu jedním z nejdůležitějších.

Provozovatel služby Globe Internet, s.r.o. si od zařazení služby PLATBA.CZ mezi certifikované produkty programu IBM ASP Prime slibuje především prohloubení důvěry obchodníků/uživatelů v toto řešení. Získání certifikátu pro službu PLATBA.CZ znamená další krok k zajištění pohodlného a jednoduchého prostředí pro realizaci platebního styku obchodníka a zákazníka na českém internetu.

Služba PLATBA.CZ ( http://platba.cz ) umožňuje obchodníkům přijímat úhrady zboží objednaného v internetovém obchodě všemi dostupnými platebními metodami. V současné době je to 14 online i offline metod, mezi nimi i online zúčtování platebních karet VISA a EC/MC. Součástí řešení jsou nástroje pro správu platebních transakcí, zajištění zpětné vazby s plátcem, podpora pro export údajů o klientech a platbách do externích informačních systémů atp. PLATBA.CZ byla uvedena do provozu v červnu roku 2001, v listopadu letošního roku se umístila na třetím místě v soutěži Be First on Tuesday o nejlepší IT projekt.

Více o programu ASP Prime najdete na stránkách IBM - http://www-5.ibm.com/cz/netgeneration/zone/asp/prime.html

 platba.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 12. prosince 2001 - středa