logo itpoint.cz

Počet mobilů na Slovensku by se měl do konce roku vyrovnat počtu hlavních telefonních stanic

Příjmy mobilních operátorů a příjmy ST z poskytování telekomunikačních služeb by se měly vyrovnat přibližně v závěru budoucího roku.

Počet aktivních uživatelů mobilních telefonů na Slovensku by se měl závěrem letošního roku vyrovnat počtu hlavních telefonních stanic monopolního operátora - Slovenských telekomunikací (ST). Podle Pavla Lančariče, generálního ředitele jednoho ze dvou tamních mobilních operátorů - společnosti Globtel, by se letos měla tzv. čistá penetrace zvýšit z hodnoty 20,62 % na úroveň okolo 30 %. Příjmy mobilních operátorů a příjmy ST z poskytování telekomunikačních služeb by se měly vyrovnat přibližně v závěru budoucího roku.

Růst konkurence mezi dvěma slovenskými mobilními operátory je podle P. Lančariče vidět především v posledních dvou letech. "Rok 2000 byl prvním, kdy s námi v čistém růstu databáze zákazníků dokázal konkurenční EuroTel Bratislava držet krok," konstatoval.

Akcionáři Globtelu v současnosti pracují na prodeji 36% podílu státem kontrolovaných energetických společností v této firmě. Vedle alternativy prodejte těchto akcií prostřednictvím veřejné nabídky (IPO) na zahraniční burze formou GDR stejně jako na Burze cenných papírů v Bratislavě se v současnosti stále reálnější stává přímý prodej tohoto podílu soukromému konsorciu.

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 26. ledna 2001 - pátek