logo itpoint.cz

Polský mobilní operátor PTC-Era sází na společnosti Siemens a SignalSoft pro zavedení služeb v závislosti na poloze uživatele

Pomocí protokolu WAP a služby krátkých textových zpráv (SMS) tak operátor zajistí svým zákazníkům služby závislé na poloze uživatele, nazývané Location Based Services (LBS).

Společnost PTC-Era vybrala Siemens, divizi Information and Communication – Mobile (IC Mobile), spolu se firmou SignalSoft, aby pomocí protokolu WAP a služby krátkých textových zpráv (SMS) zajistila svým zákazníkům v Polsku služby závislé na poloze uživatele, nazývané Location Based Services (LBS). PTC-Era je největší polský provozovatel mobilních sítí a první východoevropský mobilní operátor, který investuje do LBS pro svých více než 3,5 miliónů uživatelů GSM.

Jak vyplývá z nedávno podepsané smlouvy, používá Siemens pro svou LBS platformu bránu Location Manager od firmy SignalSoft. Location Manager je flexibilní location gateway, která spravuje místní data různých lokačních technologií. Kromě toho spojuje tyto místní informace s širokou paletou aplikací, jako jsou např. informační a zábavní služby. Location Manager odpovídá standardům GSM bude podporovat také GPRS a UMTS, třetí generací (3G) mobilních sítí a služeb.

"Integrací LBS do našich aplikací WAP a SMS budeme moci nabídnout našim koncovým zákazníkům atraktivní služby a tím posílit naši přední pozici na polském trhu," řekl Przemyslaw Czarnecki, výkonný ředitel Vývoje a řízení produktu v PTC-Era. "Díky své kvalifikaci a svým zkušenostem v oblasti LBS byly pro nás společnosti SignalSoft a Siemens nejlepší možní partneři, s jejichž pomocí můžeme poskytovat našim zákazníkům tyto atraktivní místní služby."

"Po úspěšném šestiměsíčním testu prováděném společností Siemens IC Mobile získává PTC-Era zavedením LBS strategický náskok na východoevropském trhu v oblasti bezdrátové komunikace," řekl Dave Whalen, vyšší víceprezident oddělení Celosvětový prodej a marketing společnosti SignalSoft. "Zvýšeným používáním mobilních telefonů zajistí tyto služby dobré výnosy a věrnost zákazníků."

"Jako důležitému strategickému partnerovi jsme již od roku 1996 úspěšně dodali PTC-Era základnové stanice, ústředny GSM i řešení inteligentních sítí, např. předplacené služby a technologie WAP," řekl Dr. Valentin Chapero Rueda, vedoucí obchodní oblasti sítí společnosti Siemens, divize Informace a komunikace - mobilní sítě. "Nyní se těšíme na integraci výkonné platformy Siemens pro LBS, aby PTC-Era mohla svým zákazníkům nabídnout nové atraktivní aplikace a tím rozšířit svou vedoucí pozici na trhu."

SignalSoft Corp. nabízí celosvětově mobilním operátorům softwarová řešení k efektivnímu zavádění LBS. Její dceřinná společnost mobilePosition poskytuje mobilním operátorům, portálům a mediálním agenturám přední aplikace, které nabízejí svým zákazníkům nejnovější mobilní internetové služby. Společnost SignalSoft založená v roce 1995 má své hlavní sídlo v Boulder (stát Colorado, USA) s pobočkami v Kanadě, Japonsku, Singapuru a Velké Británii a s dceřinnou společností mobilePosition v Kistě ve Švédsku. Více informací o společnosti SignalSoft najdete na stránce : http://www.signalsoftcorp.com

Článek ze dne 19. prosince 2001 - středa