logo itpoint.cz

Porovnejte si svůj plat Platovým periskopem

Jste přepracovaní a nedostatečně placení? Téměř všichni se domnívají že ano, ale teprve teď se to mohou dovědet najisto.

Praha, 30.srpna 2001 - CV-Online ( http://www.cvonline.cz ), přední poskytovatel integrovaných personálních služeb kombinujicí e-recruitment a tradiční (offline) recruitment ve střední a východní Evropě, představuje nový online nástroj nazvaný Platový periskop (Salary Wizard). Ten umožňuje uživatelům porovnat svůj plat v závislosti na jejich věku, pohlaví, zemi, městě, úrovni dosaženého vzdělání, délce praxe, zkušenostech a oboru s průměrným platem v zemi.

Platový periskop dává zaměstnancům možnost srovnání svého platu se stejnými pozicemi nabízenými v jiných společnostech v daném oboru. Služba je pro všechny uživatele poskytována zcela zdarma - jak pro zaměstnavatele tak pro zaměstnance.

"Díky přesným a spolehlivým informacím, které jsou neustále aktualizovány nabízíme uchazečům o zaměstnání a zaměstnavatelům opravdu jedinečnou službu," komentuje Norrie Sinclair, výkonný ředitel CV-Online. "Platový periskop umožní lidem zjistit, zda místo na které se hlásí je dostatečně placeno a zaměstnavatelé mohou porovnat vlastní platovou úroveň se situací na lokálním trhu."

K získání platových informací se musí uživatelé nejprve registrovat na stránkách CV-Online. Pokud se registrují poprvé musí nejprve vložit data týkající se oboru práce, pracovní kategorie, názvu pozice, země, města/regionu, základního platu, bonusu, věku, pohlaví, nejvyššího dosaženého vzdělání, délce praxe v daném oboru, velikosti společnosti. Tyto informace jsou následně porovnány s daty všech ostatních uživatelů této služby a výsledky jsou uveřejněny on-line. Všechny výsledky jsou znázorněny pomocí grafů. Jednotlivé platové úrovně související s určitou pozicí jsou zobrazeny graficky a formou tabulek shodně s ostatními pozicemi v rámci stejné pracovní kategorie. Uživatel si může libovolně měnit jednotlivé proměnné a sledovat jak se informace o platu mění.

"Víme, že plat je důležitým faktorem při rozhodování o volbě zaměstnání. Platový periskop je určen pro všechny uchazeče o zaměstnání, kteří hledají lokální nebo souhrnné informace o platech, a pro každého kdo se zajímá o poslední platové trendy. Věřím, že právě ti ocení naší službu nejvíce," dodává Norrie Sinclair.

CV-Online

CV-Online je předním poskytovatelem integrovaných personálních řešení ve střední a východní Evropě kombinujícím sofistikované online personální služby s tradičním personálním poradenstvím. Vedení CV-Online a investoři jsou přesvědčeni, že v průběhu následujících 3 let se společnost stane vedoucím poskytovatelem integrovaných personálních služeb v regionu a vedoucím poskytovatelem/dodavatelem technologických specialistů ze zemí střední a východní Evropy na západní trhy. CV-Online působí v 8 evropských zemích - Litvě, Lotyšsku, Rusku, Polsku, Maďarsku, České republice, Rumunsku a Estonsku.

 http://www.cvonline.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 31. srpna 2001 - pátek