logo itpoint.cz

Postřehy návštěvníka letošního CeBITu

CeBIT jasně potvrzuje trend předcházejících let v oblasti komunikační techniky - a to je orientace především na služby a na IP telefonii.

Letošní mezinárodní veletrh CeBIT jasně potvrzuje trend předcházejících let v oblasti komunikační techniky a to je orientace především na služby a na IP telefonii. V těchto oblastech jde ovšem vývoj neuvěřitelným způsobem dopředu. Výrobci se předhánějí v kvalitě a rozsahu služeb a to je zejména na místě, kde jsou tito výrobci tak koncentrovaní tak jako na CeBITu.

Další fakt, který je do očí bijící je to, že budoucnost naprosto neuvažuje o analogových linkách. Veškerá technologie je směřována na propojení přes ISDN, IP atd. Navíc masivnější nástup videopřenosů a pak stále populárnější videokonference ani jiný přenos neumožňují.

 stánek KAPSCH na CeBITu 2001 Za správný konec vzala své působení na CeBITu firma KAPSCH. Jejich stánek byl velmi prestižní a profesionální a přítomnost majitele společnosti pana George Kapsche tuto skutečnost jenom podtrhuje. Prezentace novinek byla vstřícná a měla velmi blízko k dokonalosti. Navíc jako třešnička na dortu působila přítomnost jako obsluhujícího personálu číšníky z hotelu Imperiál z Vídně.

Bohužel ne všechny společnosti přistupovali k CeBITu tak jako Kapsch. Jeden z největších výrobců pobočkových telefonních ústředen, mobilů a další techniky přistupoval k tomuto veletrhu sice megalomansky ale velmi neprofesionálně. Myslím si, že projít skoro padesátimetrový stánek, brát si prospekty atd., s tím, že si Vás nikdo ani nevšimne je minimálně zarážející.

Co je zřejmé, je fakt, že mobilní telefonie není zdaleka na svém vrcholu. Novinky v této oblasti jsou čím dál tím menší a dokonalejší. Mezi nejzajímavější určitě patří novinky v oblasti mobilních videotelefonů. V této oblasti představila velice zajímavé novinky zejména firma NTT DoCoMO, Inc. z Japonska.

Závěrem lze říci jen to, že technika jde rychleji dopředu než si vůbec uvědomujeme a že to co ještě nedávno bylo jen pohádka je dnes již skutečnost. A co se týká veletrhu, tak je na velice profesionální úrovni a setkáváme se zde s naprosto úžasnými novinkami.

 www.rosch.cz
Jiří Kubát

Článek ze dne 29. března 2001 - čtvrtek

Acronis Backup 12.5