logo itpoint.cz

Přečíslování 2002 - Telecom již nyní myslí na zákazníky

Na rozdíl od mobilních telefonů, kde zřejmě operátoři ještě nemají jasno, můžete již nyní v ročním předstihu zjistit nové číslo své pevné linky

Celorepublikové přečíslování pevných sítí proběhne v příštím roce. Důvodem pro nová čísla je liberalizace trhu, kdy je zapotřebí uvolnit některá telefonní čísla jiným, nově vznikajícím operátorům. "Druhým důvodem je snaha, spíše potřeba, sladit sérii čísel s evropským standardem," řekl dnes na tiskové konferenci tiskový mluvčí Českého Telecomu Vladan Crha.

"Celé přečíslování proběhne z 22. září na 23. září roku 2002 během jedné až jedné a půl hodiny, kdy se telefonní systém bude schopen ztotožnit s novými čísly," sdělil novinářům ředitel pro operátorské služby Českého Telecomu Rudolf Klouček. Nastane rovněž přečíslování telefonních předvoleb. Například při volání do hlavního města Prahy nebudeme vytáčet předvolbu 02, ale navolíme již pouze číslo 2 a číslo volaného účastníka, "jak to platí v zemích Evropské unie," dodal ředitel Klouček. "Pro zajímavost, na Slovensku vstoupí nová čísla v platnost již k 1. červenci letošního roku," poznamenal mluvčí Crha.

Český Telecom provozuje službu "Informace o přečíslování." Zavoláním na číslo 14111 obdrží zákazník informaci o podobě telefonního čísla po přečíslování poté, co zadá původní číslo telefonní stanice. Služba 14111 je dočasně bezplatná. Do konce prvního pololetí 2001 bude zpoplatněna sazbou 2,60 koruny za hovor. Zároveň se budou nová čísla objevovat ve Zlatých stránkách 2001/2001 v závorce za starým, stále aktivním číslem. Zákazník tak bude moci své nové telefonní číslo prezentovat již rok před jeho přečíslováním.

 Česká informační agentura

Článek ze dne 30. května 2001 - středa