logo itpoint.cz

Předseda představenstva Českého Telecomu přechází ke konkurenčnímu operátorovi eTel

Ivan Pilný, bývalý předseda představenstva společnosti Český Telecom, převezme svou funkci do konce listopadu. Bude odpovědný za chod společnosti a zaměří se na další zlepšování ISP služeb poskytovaných společností eTel a uvádění nové řady datových produktů v České republice.

Praha, Česká republika - 13. listopadu 2001 - eTel Group, vedoucí poskytovatel telekomunikačních a internetových služeb pro firemní klientelu ve střední Evropě, oznámil jmenování Ivana Pilného novým generálním ředitelem eTel Česká republika. Ivan Pilný, bývalý předseda představenstva společnosti Český Telecom, převezme svou funkci do konce listopadu.

Ivan Pilný bude odpovědný za chod společnosti a zaměří se na další zlepšování ISP služeb poskytovaných společností eTel a uvádění nové řady datových produktů v České republice.

Ivan Pilný v roce 1992 otevřel zastoupení společnosti Microsoft v tehdejším Československu, později se stal generálním ředitelem společnosti Microsoft jak pro českou tak pro slovenskou pobočku, a vedl tak jednu z nejúspěšnějších operací Microsoft v celosvětovém měřítku. Po odchodu ze společnosti Microsoft byl jedním ze zakladatelů Sdružení pro informační společnost (SPIS) a pracoval jako poradce společností Hewlett Packard, Microsoft, Škoda VW a Seznam. Poté se stal předsedou představenstva Českého Telecomu a zaměřil se na oblast péče o zákazníky, marketing a internetovou strategii společnosti.

Sean Melly, generální ředitel společnosti eTel Group, k jmenování nového generálního ředitele eTel Česká republika uvedl : "Jsem velmi rád, že mohu oznámit posílení našeho pražského týmu osobností takových kvalit a zkušeností, jaké má Ivan Pilný. Tato změna přispěje k dalšímu posílení naší společnosti. Richard Pinc odvedl výtečnou práci a nový management team pouze urychlí náš růst."

Ivan Pilný ke svému jmenování řekl: "Upřímně vítám příležitost spolupracovat s tak dynamickou a úspěšnou společností jako je eTel. Mým cílem je zaměřit úsilí celého týmu eTel ČR na poskytování služeb nejlepší kvality za konkurenceschopné ceny. Věřím totiž, že spokojenost zákazníka je jediným skutečným měřítkem našeho úspěchu".

Ivan Pilný vystudoval Elektrotechnickou fakultu Českého vysokého učení technického v Praze se specializací výpočetní technika. Je mu 57 let. Je ženatý a má čtyři děti.

Dosavadní generální ředitel Richard Pinc bude pokračovat ve své práci na pozici provozního ředitele eTel Česká republika v novém manažerském týmu.

 www.etel-group.com/czech/frameset.html
tisková zpráva


Dne 8. 11. 2001 doručil Ing. Ivan Pilný představenstvu společnosti ČESKÝ TELECOM, a.s., písemné prohlášení, v němž oznamuje svou rezignaci na výkon funkce člena představenstva společnosti. Důvodem je rozhodnutí přijmout exekutivní (manažerskou) funkci v jiné společnosti.

Podle stanov společnosti bude rezignace projednána na nejbližším řádném zasedání představenstva, které se dle plánu uskuteční dne 21.11. 2001. Výkon funkce člena představenstva Ing. Ivana Pilného končí dnem projednání odstoupení Ing. Ivana Pilného v představenstvu.

 www.telecom.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 14. listopadu 2001 - středa