logo itpoint.cz

Přehled datových služeb sítě eTelNET

Telekomunikační společnost eTel představuje svou nabídku hlasových služeb.

1.1 Portfolio datových služeb

Předností internetového připojení od společnosti eTel je možnost individuálního řešení pro každého zákazníka tak, aby bylo dosaženo maximální možné rychlosti připojení při dosažení co nejlepšího poměru výkon/ cena a bezpečnosti/ cena.

ETel tuto strategii úspěšně uskutečňuje za pomoci aliance se společnostmi UUNET a Global One. Systémovým partnerem jsou AVAYA (Lucent Technologies) a Cisco Systems.

Zákazník připojený prostřednictvím eTelNET si může vybrat mezi bezdrátovým připojením nebo připojením pomocí pevného okruhu a rychlostmi od 33,6 kb/s prakticky až do rychlosti páteřích sítí (155 Mb/s).

eTel poskytuje v oblasti datových služeb zákazníkům nejen samotnou internetovou konektivitu či propojování vzdálených počítačových sítí, ale i další služby :

1.2 Globální aliance s UUNET

Partneři eTelu, společnosti MCI WorldCom, UUNET a Global One, byly vybrány mezi více uchazeči pro svoji silnou pozici na telekomunikačním trhu v Západní Evropě a v USA a pro špičkovou úroveň a technologickou pokročilost svých služeb.

Tato aliance vytváří pro zákazníky eTelu výrazné výhody při poskytování :

Nejdůležitějším faktorem je skutečnost, že MCI WorldCom a UUNET mají světovou reputaci v zajišťování nadstandardních mezinárodních služeb při využití rozsáhlé globální sítě, jíž disponují. Další partner, společnost Global One, disponuje výkonnou sítí v Evropě.

eTel kombinuje výhody kontroly nad vlastní technickou infrastrukturou s podporou předního výrobce telekomunikačních systémů Cisco s globálním pokrytím partnerů UUNET a MCI WorldCom a evropskou infrastrukturou společnosti Global One.

1.3 Výhody sítě eTelNET

Síť eTelNET společnosti eTel je budována specialisty v oblasti datových služeb a počítačových sítí, kteří mají zkušenosti s budováním páteřních vysokovýkonných sítí i pro jiné telekomunikační společnosti v České republice a je budována s aspektem na maximální výkon a maximální dostupnost služeb.

V Praze disponuje dvěma nezávislými páteřními metropolitními sítěmi s odlišnou technologií, které se na několika místech vzájemně kříží, čímž je zaručena funkčnost sítě i v případě výpadku jedné konkrétní trasy.

Připojení sítě do zahraničí i do zbytku českého Internetu je realizováno prostřednictvím silných partnerských společností, UUNETu a Global One.

eTel disponuje vlastní telefonní ústřednou a propojením s řadou dalších telekomunikačních operátorů v České republice, což jej dále zvýhodňuje při propojení s dalšími internetovými operátory v této zemi.

1.4 Konektivita - technické detaily

Přímé propojení může být realizováno následujícími způsoby :

Pevný okruh

Bezdrátové technologie

Konektivita sítě eTel do jiných sítí je řešena prostřednictvím okruhů v rámci páteřní optické sítě na bázi technologie SDH, která nabízí teoreticky až neomezenou kapacitu. Partnerské sítě disponují následující konektivitou: Global One: 34 Mb/s do zahraničí (síť Deutsche Telekom) a konektivita do českého Internetu činí 100 Mb/s do pražského peeringového centra NIX, dalších 10 Mb/s pak do sítě NEXTRA a 8 Mb/s do sítě IOL/Český Telecom, partnerská síť UUNET ČR potom konektivitou 90 Mb/s do své celosvětové sítě UUNET International/MCI WorldCom.

Celková konektivita v rámci partnerských sítí eTel tedy činí 242 Mb/s, což je zcela unikátní hodnota v podmínkách ČR. Propustnost těchto tras je zaručena, neboť při nárůstu provozu dochází též k navýšení kapacity připojení. Další stovky megabitů tuzemské a zahraniční konektivity plánuje eTel vybudovat v letošním roce.

1.5 Nabídka připojení

Zákazník společnosti eTel si může vybrat z širokého portfolia produktů umožňující snadný přístup k Internetu a další druhy komunikace podporované datovými sítěmi.

Ceny za všechny níže uvedené produkty obsahují veškeré telekomunikační poplatky a hardware potřebný k zrealizovaní výše uvedeného typu připojení. Všechny ceny jsou bez DPH.

eTelNET StartUp

Produkt Přístupová rychlost Aktivační poplatek Měsíční poplatek
eTelNet StartUp 33,6 (kb/s) 10.000 Kč 5.900 Kč

eTelNET Wire

Produkt Přístupová rychlost Aktivační poplatek Měsíční poplatek
eTelNet Wire 64 (kb/s) 10.000 Kč 13.900 Kč
  128 (kb/s) 10.000 Kč 23.990 Kč
  256 (kb/s) 10.000 Kč 42.390 Kč

eTelNET Safety Wire

Obsahuje všechny přednosti produktu eTelNET Wire a přidává další :

eTelNET Airlink

Produkt Přístupová rychlost Aktivační poplatek Měsíční poplatek
eTelNet Airlink 64 (kb/s) 10.000 Kč 9.900 Kč
  128 (kb/s) 10.000 Kč 18.390 Kč
  256 (kb/s) 10.000 Kč 33.900 Kč
  512 (kb/s) 10.000 Kč 59.990 Kč

eTelNET Safety Airlink

Obsahuje všechny přednosti produktu eTelNET Airlink a přidává další :

eTelNET Corporate Pole-position (1Mb, 2 Mb)

Produkt Přístupová rychlost Aktivační poplatek Měsíční poplatek
eTelNet Corporate  Pole-position 1024 (kb/s) 20.000 Kč 69.000 Kč
2048 (kb/s) 20.000 Kč 89.000 Kč
Emergency Service do 2 hodin 0 Kč 5.000 Kč

1.6 Způsoby připojení

1.6.1 Připojení pevnou linkou

Technické detaily :

Po provedení instalace pevného datového okruhu je na V.35 interface datového okruhu připojeno zařízení ETelNET E1/DSL Router/Firewall, z něhož dále vystupuje 1x (popř. v případě zájmu zákazníka 2x) 10 či 100 Mb/s Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX).

1.6.2 Připojení bezdrátovým datovým spojem

Technické detaily :

Tento způsob řešení předpokládá umístění antény (síťová anténa o rozměrech cca 100x50 cm) na střeše budovy. Výstup z antény bude sveden speciálním nízkoútlumovým koaxiálním kabelem (přes bleskojistky) k zařízení ETelNET Airlink Router/Firewall, z něhož dále vystupuje 1x (popř. v případě zájmu zákazníka 2x) 10 či 100 Mb/s Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX).

1.6.3 Zabezpečení vnitřní sítě

Prostřednictvím zařízení "firewall" je možné oddělit vnitřní síť od zbytku Internetu tak, aby provoz směrem ven zůstal nedotčen, ale nebyl možný vstup do vnitřní sítě zvenku.

Pro zvýšení účinnosti zařízení "firewall" implementuje eTel tzv. překlad adres, který zajistí, že vnitřní síť nejen že není z venku dostupná, ale de facto není zvenku vůbec viditelná. Z hlediska uživatele je zařízení plně transparentní a je ve správě společnosti eTel.

 www.etel-group.com/czech/frameset.html

Článek ze dne 20. dubna 2001 - pátek