logo itpoint.cz

Připojení k internetu i na palubě letadla

Letoun s příjmem televizního signálu kdekoli na světě a připojením na internet zprovoznila jako první na světě německá letecká společnost Lufthansa Technik AG.

Letoun s příjmem televizního signálu kdekoli na světě a připojením na internet zprovoznila jako první na světě německá letecká společnost Lufthansa Technik AG. "Systém umožňuje příjem signálu více než 400 televizních kanálů z celého světa," sdělila mediální zástupkyně Lufthansy v ČR Hana Laníková.

Zařízení podle Laníkové zahrnuje i technická řešení pro surfování internetem a práci s elektronickou poštou. Využívány jsou vysokorychlostní datové družicové spoje s přenosovou rychlostí přes 5 Mb/s.

Cestující společnosti Lufthansa mohou za letu používat laptopy, přehrávače CD, MP3 a minidisků. "Zkoušky prokázaly, že tato zařízení lze nyní označit za zcela bezpečná, nadále však musí během startu a při přistání zůstat veškeré elektronické zařízení úplně vypnuto," uvedla H. Laníková. Připomněla však, že při letu zatím nelze používat mobilní telefony, rozhlasové přijímače, zařízení ovládaná radiovými vlnami, bezdrátové myši, minidisky v režimu nahrávání, tiskárny a tzv. vypalovače CD.

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 19. ledna 2001 - pátek