logo itpoint.cz

Privátní podniková síť Paegas zjednoduší telefonování a umožní nastavit volací práva pro všechny zaměstnance firmy

Privátní podniková síť Paegas přinese svým uživatelům ještě větší úspory než dosud, počet klientů Privátní podnikové sítě Paegas stoupl téměř o 700 %.

Firmy, které využívají služeb společnosti RadioMobil, mohou nyní používat své mobilní telefony s ještě větším komfortem a výhodněji, než dříve. RadioMobil totiž v těchto dnech nabízí svým firemním klientům ještě dokonalejší služby Privátní podnikové sítě. Ta, zjednodušeně řečeno, funguje jako bezdrátová pobočková ústředna, která majitelům firmy umožní nejen podstatně jednodušší telefonování, ale současně i daleko větší přehled nad všemi telefony ve firmě.

"Mezi firmami je o služby společnosti RadioMobil stále větší zájem, jen v loňském roce stoupl oproti roku 1999 počet uživatelů Privátní podnikové sítě Paegas téměř o 700 %," říká generální ředitel společnosti RadioMobil Roland Mahler. "RadioMobil nyní poskytuje služby takovým organizacím a společnostem jako jsou Ministerstvo vnitra ČR, Danone, Nestlé, Allianz, Union Banka, Compaq, Mercedes, Česká pošta, Ogilvy & Mather, Wurth či Pepsi Cola."

Vedle možnosti vytvořit si vlastní číslovací plán s využitím zkrácené volby čísla, si majitel firmy užívající služeb Privátní podnikové sítě Paegas může detailněji než dříve nastavit volby pro příchozí a odchozí volání. Získá tím velmi podrobný přehled o číslech, na něž se z firemních přístrojů telefonuje, a může si současně nastavit volací práva na konkrétní čísla či předvolby. (Ovlivnit volbu telefonních čísel lze dokonce i v závislosti na pracovní době zaměstnanců).

Výraznou úsporu finančních prostředků firmě potom přinesou podstatně výhodnější sazby za volání uvnitř sítě (a na pět předem definovaných čísel sítě Paegas mimo firmu), ale především možnost rozlišení soukromých a firemních hovorů. Jednoduchým předvolením hvězdičky na klávesnici mobilního telefonu si zaměstnanec sám označí odchozí soukromý hovor, čímž dostane uživatel možnost volat i na jiná než služební čísla.

V rámci této služby nabízí RadioMobil zcela unikátní způsob platby za soukromé hovory. Majitel společnosti, který umožní svým zaměstnancům používat mobilní telefon i pro osobní účely, se již nemusí zabývat složitým účtováním částek za soukromé hovory. V Privátní podnikové síti Paegas lze totiž velmi jednoduše zařídit, aby byly soukromé hovory účtovány přímo z kreditu předplacené služby Paegas Twist. Zaměstnanec si potom, tak jako každý uživatel, dobíjí svůj soukromý kredit prostřednictvím Twist kupónů nebo z bankomatu.

Další novinkou, která přinese účastníkům Privátní podnikové sítě velké finanční úspory, je možnost nastavit volací práva i pro vybrané příchozí hovory při využití roamingu v zahraničí. V takovém případě si účastník Privátní podnikové sítě Paegas může zvolit konkrétní čísla, z nichž chce přijímat hovory. Jiný volající, než který je na vybraném seznamu, není s volaným spojen a uživatel Privátní podnikové sítě Paegas tak neplatí zbytečně za příchozí hovory v roamingu. K jednotlivému uživateli je také možné přímo nastavit nejen od koho je možné hovor přijmout, ale dokonce i přímo ovlivnit v kterých zemích nepřijímat hovory vůbec.

Největší výhody pro zákazníka Privátní podnikové sítě Paegas (dále jen PPS)

Akciová společnost RadioMobil je operátorem sítě GSM 900/1800 MHz pod názvem Paegas. Od roku 1996, kdy RadioMobil vstoupil na český trh, a přinesl tak konkurenci, získal přes dva milióny zákazníků. Předplacené služby prodává RadioMobil pod názvem Paegas Twist, což je nejúspěšnější předplacená služby na českém trhu, která svým uživatelům umožňuje celou řadu služeb jako třeba datové a faxové spojení, GSM bankovnictví na bázi standardu SIM Toolkit, služby Paegas Asistent, přístup ke službám WAP a navíc jim zdarma nabízí e-mailovou schránku ClickBox Easy. Paegas Click je další značkou služeb společnosti RadioMobil, která je zaměřena na zákazníky s přístupem k internetu či WAPu. Ti tak mohou na webové stránce www.click.cz snadno nastavovat služby, ale i třeba využívat komplexní elektronickou schránku na bázi technologie unified messaging.

RadioMobil patří do skupiny Deutsche Telekom – jednoho z největších světových telekomunikačních operátorů. Ten totiž prostřednictvím dceřinné společnosti T-Mobil (operátora mobilních služeb Deutsche Telekom) vlastní 87,3 % v konsorciu C-Mobil. Dalšími akcionáři CMobilu jsou: STET mobile holdings N.V. (12 %) a PVT, a.s. (0,7 %). Mezinárodní konsorcium C-Mobil je přitom spolu s Českými radiokomunikacemi akcionářem společnosti RadioMobil. V roce 2001 realizuje CMobil opci, díky které navýší podíl ve společnosti RadioMobil z dosavadních 49 % na 60,8 %.

Síť GSM Paegas dnes pokrývá přes 99 % české populace a 99,8 % silnic první třídy. Jen během roku 2000 vzrostl počet vysílačů o 750 a na konci roku jich tak bylo 2500. Přitom pouze do sítě loni směřovaly investice přesahující devět miliard korun. Mobilní telefon mohou zákazníci společnosti RadioMobil používat v sítích 203 operátorů z 89 zemí celého světa (celkem 124 různých lokalit). Na konci února roku 2001 využívalo služby Paegas přes 2.000.000 zákazníků.

 www.paegas.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 9. dubna 2001 - pondělí