logo itpoint.cz

Pro Aliatel je letošní prioritou další rozvoj společnosti

Budoucnost společnosti vidí akcionáři jako perspektivní a proto ji hodlají i nadále financovat.

Akcionáři telekomunikační společnosti Aliatel se v závěru minulého týdne na valné hromadě shodli, že prioritou pro letošní rok je další rozvoj společnosti. Její budoucnost vidí jako perspektivní a hodlají  ji proto i nadále financovat. "Projednávaly se varianty dalšího
vývoje a financování. Další podrobnosti budou známy pravděpodobně ještě během února," odpověděla Martina Kemrová z tiskového oddělení společnosti.

Několikaměsíční jednání s britskou společností Energis o převzetí Aliatelu skončilo v lednu neúspěšně. O prodeji společnosti strategickému partnerovi akcionáři rozhodli na jaře 2000.

Tržby Aliatelu vloni dosáhly 629 milionů korun při investicích 1,1 miliardy. Letošní investice by měly dosáhnout 1,8 miliardy korun, první zisk Aliatel plánuje na rok 2002. Společnost poskytuje především datové služby, v letošním roce se hodlá stát konkurentem Českého Telecomu v oblasti hlasových služeb.

Vlastníky Aliatelu jsou s celkovým podílem 60 procent Jihočeská, Jihomoravská, Pražská, Severočeská, Severomoravská, Středočeská a Západočeská energetika, 40 procentní podíl vlastní německá RWE Telliance.

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 6. února 2001 - úterý