logo itpoint.cz

Provoz internetového obchodu s on-line rezervacemi a prodejem letenek zahájila cestovní kancelář OK Tours

Letenky si lze objednávat i prostřednictvím mobilního telefonu - wapová aplikace je umístěna na hlavním menu sítě Paegas společnosti RadioMobil.

Provoz internetového obchodu s on-line rezervacemi a prodejem letenek zahájila koncem minulého týdne cestovní kancelář OK Tours. Součástí projektu je i možnost rezervace hotelového ubytování, pronájem automobilů a objednávky cestovního pojištění u AIG Česká republika. Obchod bude provozován jednak na adrese www.airfare.cz, jednak prostřednictvím portálu Quick providera Internet OnLine. "Očekáváme, že přes internet prodáme každý měsíc letenky v hodnotě nejméně milionu korun," sdělila vedoucí projektu Martina Tománková.

OK Tours využívá rezervační systém AMADES, který on-line vybírá z nabídky více než 500 světových leteckých společností, více než 52 tisíc hotelů a téměř 50 autopůjčoven. Technologii a design obchodu připravila Ilikethis!, s. r. o., která mimo jiné dodala e-businessové řešení pro ShopCenter na stránkách iDnes. Letenky si lze objednávat i prostřednictvím mobilního telefonu - wapová aplikace je umístěna na hlavním menu sítě Paegas společnosti RadioMobil.

"V loňském roce se přes internet v ČR prodaly letenky celkově za 42 milionů korun, letos však očekáváme obrovský nárůst," uvedla Tománková. Za hlavní konkurenční výhodu Airfare považuje možnost vyhledávání čtyř nejlevnějších tarifů, dlouholeté zkušenosti OK Tours v oboru a nabídku dalších podrobných informací.

Cestovní kancelář OK Tours byla založena v roce 1990 jako česko-finská akciová společnost. Kromě letecké přepravy se zaměřuje i na příjezdovou turistiku (incoming) a poskytování kompletního servisu pro obchodní klientelu. V loňském roce dosáhla OK Tours obratu ve výši 330 milionů korun, přičemž obrat celého řetězce OK Group dosáhl téměř miliardy korun. Součástí řetězce jsou mimo jiné i dceřiné společnosti v Oslu, Budapešti, Paříži a New Yorku, které OK Tours založila společně s OK-Matkat Helsinki.

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 14. května 2001 - pondělí