logo itpoint.cz

První kraj má plně digitalizovanou telekomunikační síť

Jihočeský kraj se stane prvním krajem v České republice, kde digitalizace telefonní sítě Českého Telecomu (procento zákazníků připojených na digitální telefonní ústředny) dosáhne 100 %.

Jihočeský kraj se stane prvním krajem v České republice, kde digitalizace telefonní sítě ČESKÉHO TELECOMU (procento zákazníků připojených na digitální telefonní ústředny) dosáhne 100 %. Plná digitalizace celé telekomunikační sítě bude ukončena v prvním pololetí roku 2002. Celorepublikový podíl digitalizovaných telefonních stanic odpovídá 92 %.

Více než 4 000 posledních analogových telefonních stanic v Jihočeském kraji přepojí na digitální ústřednu ČESKÝ TELECOM 6. listopadu 2001. Zákazníci, kterých se týká změna telefonního čísla, byli měsíc předem písemně informováni o přesném termínu přepojení a nových telefonních číslech. Ta jsou rovněž uvedena v telefonním seznamu v závorce vedle původních čísel.

Převážná část sítě v Jihočeském kraji využívá optické kabely. Zákazníci ČESKÉHO TELECOMU tak mohou prostřednictvím moderní telekomunikační infrastruktury využívat služby nejvyšší kvality srovnatelné s nejvýznamnějšími světovými operátory.

Akciová společnost ČESKÝ TELECOM provozuje v Jihočeském kraji více než 232 000 telefonních stanic a 2 238 veřejných telefonních automatů, z toho 1 398 na čipové karty a 840 mincovních.

Digitální telekomunikační síť nabízí kromě značného zlepšení kvality spojení řadu doplňkových služeb - hlasovou záznamovou schránku Memobox, Pevné směrování hovorů, Upozornění na příchozí volání, Čekající hovor, Konferenční hovor a mnoho dalších. Zákazníci také mohou využívat služby zamezující určité typy ochozích volání (mezinárodní, meziměstské hovory, čísla začínající 0900, 0906, 0909 a podobně), případně je možné zpětně zjistit, kdy a na jaká čísla bylo z určité telefonní stanice voláno. Veškeré doplňkové služby lze objednat u ČESKÉHO TELECOMU na bezplatné telefonní lince 0800123456.

 www.telecom.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 7. listopadu 2001 - středa